Obranca Slavie Kúdela dostal od UEFA tvrdý trest, obvinenia z rasizmu odmieta

459650_britain_soccer_98640 c67e1671194a4df989e6bb910338506a 676x473.jpg

14.4.2021 (Webnoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) potrestala obrancu pražskej Slavie Ondřeja Kúdelu dištancom na desať stretnutí za rasizmus v osemfinálovom súboji Európskej ligy 2020/2021 na pôde Glasgowu Rangers.

Obvinenie od fínskeho futbalistu

Kúdela nesmie nastúpiť v medzinárodných dueloch – na klubovej aj reprezentačnej úrovni. Agentúra AP upozornila, že Kúdela, Slavia Praha a prípadne aj vedenie českého futbalu sa voči trestu môžu odvolať najprv na UEFA prípadne neskôr na Športový arbitrážny súd (CAS).

Českého futbalistu obvinil fínsky futbalista tmavej farby pleti v službách škótskeho Glasgowu Rangers Glen Kamara z rasizmu a stredajší verdikt znamená, že UEFA ho aj potvrdila. Kúdela si v druhom polčase v prerušenej hre zakryl ústa, podišiel ku Kamarovi a niečo mu povedal. Fínsky reprezentant v okamihu vzplanul a spolu s ďalšími spoluhráčmi na hracej ploche prenasledoval Kúdelu, pričom aj smerom k rozhodcovi kričal: „Rasizmus, rasizmus.“

Odmieta obvinenia z rasizmu

Český zadák tvrdí, že Kamaru síce urazil, ale akékoľvek obvinenie z rasistického slovníka odmietol. Incident mal dohru aj po skončení duelu v útrobách štadióna, kde mal Kamara fyzicky napadnúť Kúdelu. Za to Fínovi hrozil dištanc na päť zápasov, napokon dostal stopku na tri stretnutia.

Z daného marcového duelu, v ktorom Slavia u súpera triumfovala 2:0 a vybojovala si postup do štvrťfinále EL, si odniesol dištanc aj ďalší hráč škótskeho tímu. Kemar Roofe za likvidačný faul na brankára Slavie Ondřeja Kolářa inkasoval stopku na štyri zápasy.

Viac k témam: konflikt, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Obranca Slavie Kúdela dostal od UEFA tvrdý trest, obvinenia z rasizmu odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2021

Odporúčané články