Obrazom: Demonštranti po siedmy raz žiadali odchod Kaliňáka

Podľa opozície by mal predseda vlády Robert Fico odvolať Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov.

BRATISLAVA 1. augusta (WebNoviny.sk) – Opozícia už po siedmy raz zorganizovala protest za odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka pre kauzu Bašternák.

Na akcii pred komplexom Bonaparte v Bratislave, kde si predseda vlády Robert Fico prenajíma byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka podozrivého z daňových podvodov, sa zišlo približne 700 ľudí. Líder OĽaNO – NOVA Igor Matovič na proteste povedal, že sa potvrdili jeho podozrenia, že dozorujúceho prokurátora Vasiľa Špirka v kauze Bašternák obvinia. Martin Poliačik zo SaS zdôraznil, že Kaliňák nemôže ďalej sedieť na svojej stoličke. „Nemôžeme mať vládu, ktorá kryje zločin,“ vyhlásil.

Odporúčame:

Špirko údajne protiprávne konal v inej veci, akú dozoroval

Obvinili prokurátora dozorujúceho vyšetrovanie Kaliňáka

Ľudia si aj dnes na protest priniesli transparenty s nápismi, napríklad: „Zle fungujúca vláda vyrába extrémistov, chudobu a bohatých.“ Novinkou na proteste bolo podpisovanie petície za odvolanie Kaliňáka, ktorú odštartovali ešte v piatok v Handlovej, pričom podpisy budú zbierať na všetkých protestoch.

Obrazom: Proti zlodejom v politike VII.

Podľa opozície by mal predseda vlády Robert Fico odvolať Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov. Zároveň od Fica požadujú, aby sa vysťahoval z bytového komplexu Bonaparte, pretože bol postavený za peniaze z daňových podvodov. Fico má navyše podľa opozície v komplexe zvýhodnené lacné nájomné, čo považujú za úplatok.

Opoziční politici tiež odôvodňujú organizovanie demonštrácií tým, že im vládna koalícia zabránila prerokovať tieto záležitosti na pôde parlamentu. Mimoriadne schôdze o vyslovení nedôvery Kaliňákovi aj Ficovi zvolané na začiatku leta totiž presunuli až na koniec riadnej septembrovej schôdze. Opozičné subjekty v tom vidia obmedzovanie možnosti vykonávať mandáty svojich poslancov a tým aj porušenie ústavy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články