Obrazom: Pohoda 2016 sa skončila, pre Kaščáka bola najlepšia

Počas podujatia vystúpili napríklad The Prodigy, Sigur Rós, PJ Harvey, James Blake, Flying Lotus, DJ Shadow, Róisín Murphy, Parov Stelar, The Vaccines a mnohí ďalší.TRENČÍN 10. júla (WebNoviny.sk) – Na trenčianskom letisku sa v nedeľu skončil 20. ročník multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa začal vo štvrtok. Podľa zakladateľa a riaditeľa podujatia Michala Kaščáka išlo o najlepší ročník.

Obrazom: Pohoda 2016 bola doteraz najlepšia

„Tento ročník hodnotím na základe doterajšieho diania ako najlepší v histórii. Program, ktorý sa nám podarilo vyskladať, bol z určitého pohľadu ideálny. K pozitívnemu hodnoteniu prispeli aj počasie, produkcia, servis, jednoducho bezproblémový priebeh. Nepamätám si ani jeden ročník, počas ktorého sme nemali ani jedno zrušené vystúpenie. Festival sme vypredali, čo je snom každého promotéra,“ uviedol Kaščák počas dnešnej tlačovej konferencie.

Anton Repka, PR manažér podujatia, dodal, že počas festivalu sa už podarilo vypredať dve cenové kategórie vstupeniek na ďalší ročník Pohody. „Už nie sú vstupenky za 59 eur, ktorých bolo tisíc kusov. Vypredali sme aj všetkých dve tisíc lístkov za 69 eur a predali sme aj takmer 500 lístkov za 79 eur,“ prezradil Repka.

Odporúčame:

Obrazom: Tretí deň Pohody ovládli The Prodigy aj James Blake

Obrazom: Piatková Pohoda patrila Sigur Rós i Parov Stelar

Obrazom: Prvý deň Pohody priniesol hviezdy, nasledujú ďalšie

Jubilejný ročník ponúkol aj niekoľko noviniek, ako napríklad Kušnierik Café, ktoré vzniklo ako pocta zosnulému novinárovi Jurajovi Kušnierikovi. Stan s občerstvením a utajovanými koncertmi bude podľa organizátorov aj na budúcoročnej Pohode. Medzi novinky patrili aj Red Bull Music Academy stage, Živica, tribúny pri hlavnom stagei, či koncertná Garáž, ktorá sa podľa Kaščáka osvedčila a nevylúčil, že v budúcnosti by mohlo byť v areáli garáží aj viac.

Headlinerom podujatia bola anglická elektronická skupina The Prodigy, ktorá roztancovala niekoľkotisícový dav v sobotu v noci. „Ja mám veľmi rád The Prodigy, ktorí podľa mňa urobili pre tanečnú hudbu to, čo spravili The Beatles alebo The Rolling Stones pre rock’n’roll. Boli veľmi príjemní, natočili pre nás veľmi ochotne aj videopozdrav,“ vyjadril sa riaditeľ podujatia, ktorého tešia pozitívne reakcie nielen od návštevníkov, ale i od interpretov.

Na Pohode tento rok vystúpili napríklad aj Sigur Rós, PJ Harvey, James Blake, Flying Lotus, DJ Shadow, Róisín Murphy, Parov Stelar, The Vaccines, Nina Kraviz, Gogol Bordello, Savages, Odesza, Ernest Ranglin & Friends, Nederlands Dans Theater II, Polica, Spor, Easy Star All-Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Lola Marsh, Public Service Broadcasting, Vaults, Astronautalis, Hollie Cook, Chicks on Speed, Anna Meredith, Ester Rada, Digital 21 + Stefan Olsdal, My Baby, Bazzookas, Honeyblood, Jana Kirschner, Zrní & Janáčkova filharmónia Ostrava, B-complex, Walter Schnitzelsson, David Koller, Lenka Dusilová & Baromantika, Longital Suita, Midi Lidi alebo DJ Vec.

Organizátori pripravili aj bohatý sprievodný program, divadlá, workshopy, diskusie. V areáli stáli minaret, solárna elektráreň, výtvarné inštalácie, množstvo stánkov s rôznym občerstvením či ďalším tovarom. Pripravené boli aj Family park pre rodiny s deťmi, miesta, kde sa dalo skryť pred slnkom, chatky, dbalo sa aj na separáciu odpadu. Ku komfortu prispeli tiež bankomaty, terminály na bezkontaktnú platbu v nápojových centrách, množstvo chemických i splachovacích toaliet, sprchy s teplou vodou či niekoľko cisterien s pitnou vodou. Areál skrášľovali aj slnečnicový park či tradičné motýlie krídla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016

Odporúčané články