Oliver si sadol za volant opitý a bez vodičáku, tínedžer čelí aj ďalšiemu obvineniu

415614_vodka 676x451.jpg

16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Posilnený alkoholom, bez vodičáku a napriek zákazu jazdiť si sadol za volant Felicie 16-ročný Oliver. Hliadka ho vo štvrtok popoludní kontrolovala v obci Ždaňa v okrese Košice – okolie.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, pri dychovej skúške mu namerali 0,9 promile alkoholu.

Na krku má aj ďalšie obvinenie

Tínedžer nie je držiteľom vodičského oprávnenia, no za volantom ho už predtým chytili a dostal zákaz jazdiť až do augusta 2020. Olivera tak obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Mladík má na krku aj obvinenie z neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

V obci Trstené pri Hornáde sa ešte v máji bez vedomia majiteľa zmocnil jeho auta a dva týždne ho bez jeho súhlasu používal. Páchateľom za tieto skutky hrozí až dvojročný trest, no u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Chytili aj opitého kamionistu

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké v ten istý deň chytili opitého ukrajinského vodiča nákladného auta. Ako uviedla Mésarová, 38-ročnému šoférovi pri dychovej skúške namerali vyše 1,8 promile.

Ukrajinca obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako profesionálnemu vodičovi mu hrozí trest na dva až päť rokov.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Oliver si sadol za volant opitý a bez vodičáku, tínedžer čelí aj ďalšiemu obvineniu © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2019

Odporúčané články