OMV pomôže úspešnému pretekárovi pokoriť Dakar

BRATISLAVA 18. decembra (WBN/PR) – Štrnásť náročných etáp a pekelné dva týždne na cestách a necestách Južnej Ameriky. Tisíce kilometrov po skalnatých púšťach Argentíny i andských chodníčkoch Bolívie. Dakar 2016, budúcoročná edícia najslávnejšej rely sveta, dôkladne preverí všetkých jazdcov. Zdolať technickú, rýchlu i náročnú trať z Buenos Aires do Rosaria sa s podporou OMV chystá aj úspešný slovenský pretekár Ivan Jakeš. Ešte predtým, ako sa vydá na druhý koniec sveta, sa však stretne so svojimi fanúšikmi v OMV Vianočnom taxxíku.

„Každý rok sa snažíme pripraviť lepšie a kvalitnejšie,“ povedal Ivan Jakeš. Preteky, ktoré sa začnú hneď po Novom roku absolvuje na novej motorke. „Dúfam, že tento rok bude pripravená dokonale a obaja dôjdeme v zdraví do cieľa,“ dodal s úsmevom. So svojim strojom sa musel rozlúčiť už pred niekoľkými týždňami. Juhoamerický Dakar má totiž okrem náročnej trate pre pretekárov vždy aj logistické výzvy.
„Všetku výbavu a veci, vrátane motorky, sme museli poslať do Argentíny už dávnejšie. Plavba loďou trvá päť týždňov, takže technika sa v podstate musí chystať dva mesiace pred začiatkom súťaže a vráti sa dva mesiace po jej skončení,“ približuje detaily zo zázemia najslávnejšej súťaže slovenský pretekár.

Poháňať ho na ceste k úspechu bude aj OMV Slovensko. „OMV je mojím novým partnerom a ja verím, že naša spolupráca bude dlhodobá a úspešná,“ hovorí pretekár. Že si vybral práve OMV nie je náhoda – úspešný jazdec vie, že kvalitné palivo je dôležité.

Na svojich cestách totiž najazdí tisíce kilometrov po celom svete. „Vždy používam to najkvalitnejšie dostupné palivo,“ hovorí a dodáva, že nedá dopustiť na prémiový rad palív MaxxMotion.

Na Dakare 2016 pozerá na maximálne méty. „Už som dokázal, že viem byť najlepší a to je mojim cieľom aj teraz. Zbytočne sa nestresujem tým, čo bude a aká trať ma čaká,“ dodáva.

Hoci sa jeho odchod do Južnej Ameriky blíži, teraz si ešte vychutnáva vianočnú atmosféru na Slovensku. Objaví sa i na bratislavských vianočných trhoch. Práve na Hviezdoslavovom námestí totiž OMV pre návštevníkov prichystala neoceniteľnú službu. Od piatka do nedele, 18.-20. decembra sa môžu nechať zadarmo odviezť OMV Vianočným taxxíkom. A kto príde v sobotu podvečer, bude mať za spolujazdca práve Ivana Jakeša, s ktorým sa možno osobne porozprávať o zážitkoch z rely.

Komu sa nepodarí Ivana Jakeša stretnúť na podujatí, ktoré pre OMV pripravila mediálna agentúra Starmedia Co., ten môže sledovať pretekárovu cestu na sociálnych sieťach pod hashtagom #JakesInMotion. Nájde tam všetky zaujímavosti zo zákulisia pretekov a po ich skončení aj Ivanove zážitky počas celého roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články