Ondrejský jarmok v Brezne ovládnu remeselníci

394741_drevo 676x410.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok sa v Brezne začal tradičný Ondrejský jarmok, na ktorom sa bude počas troch dní prezentovať asi 260 trhovníkov takmer z celého Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska či z Maďarska. Svoje výrobky ponúknu remeselníci zo všetkých odvetví, návštevníci sa aj zabavia a občerstvia.

Ako uvádza internetová stránka mesta, pôvodne výročný trh konaný na sviatok svätého Andreja Apoštola pretrval až do súčasnosti pod názvom Ondrejský jarmok a koná sa už 530. krát.

Remeselnícke výrobky

Ako uviedla Kvetoslava Ďuriančíková z odboru služieb občanom a vnútornej správy, najviac trhovníkov bude na námestí a Ulici Boženy Němcovej. Remeselníci budú opäť ponúkať rôzne výrobky, či už drevené, kožené, zo skla, šperky, ale aj bábky, olejomaľby, kožušiny, bakule – krivule, keramiku a prídu aj včelári.

Počet stánkov bude približne rovnaký ako po iné roky, s výnimkou ulíc Malinovského a Švermovej, kde ich pre nezáujem predajcov o miesta na bočných uliciach bude menej,“ konštatovala Ďuriančíková.

Špeciality

Na Ondrejskom jarmoku bude najrušnejšie v sobotu 1. decembra, keď v mestskom parku pri kostole bude Salaš Zbojská ponúkať rôzne špeciality a výrobky zo zabíjačky, syry či halušky.

K výbornej nálade prispeje od 10:00 do 13:00 ľudová hudba Kučeravý javor a mužská spevácka skupina Krnohári. Od štvrtka do nedele sa môžu návštevníci jarmoku zabaviť aj na kolotočoch, ktoré sú umiestnené na severozápadnej strane námestia.

Viac k témam: jarmok, vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ondrejský jarmok v Brezne ovládnu remeselníci © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články