Opozícia bude pokračovať s protestami pred Bonaparte

Podľa opozičných predstaviteľov sú protesty spôsob, ako vyjadriť nespokojnosť s konaním predsedu vlády v kauze Bašternák, keďže vládna väčšina im znemožňuje využiť ich ústavné právo prerokovať túto problematiku na pôde parlamentu.

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Opozícia mieni pokračovať v pravidelných protestoch pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte. Ďalšia zo série demonštrácii by sa mala pred komplexom uskutočniť v pondelok o 18:00.

Podľa opozičných predstaviteľov sú protesty spôsob, ako vyjadriť nespokojnosť s konaním predsedu vlády Roberta Fica v kauze Bašternák, keďže vládna väčšina im znemožňuje využiť ich ústavné právo prerokovať túto problematiku na pôde parlamentu. Po štvrtkovom prerušení mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery predsedovi vlády pozval verejnosť opätovne na protesty líder OĽaNO Igor Matovič „Aby sme ukázali, že nežereme seno,“ vyhlásil.

Odporúčame:

Obrazom: Ľudia stále žiadajú pád Kaliňáka, pridali sa Košice

Opozícia Ficovi zaniesla takmer tisícku červených kariet

Bašternák je vraj kľúčový človek, drží koalíciu za časť tela

Policajt sa postavil Kaliňákovi, napísal mu ostrý list

Podľa opozičných subjektov SaS a OĽaNO by mal predseda vlády Robert Fico odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov. Zároveň od Fica požadujú, aby sa vysťahoval z bytového komplexu Bonaparte, pretože bol postavený za peniaze z daňových podvodov.

Obrazom: Protestujúci trvajú na odvolaní ministra vnútra Roberta Kaliňáka

Fico má navyše podľa opozície v komplexe zvýhodnené lacné nájomné, čo považujú za úplatok. Pre kauzu Bašternák navrhla opozícia na pôde parlamentu dve mimoriadne schôdze, jednu o vyslovení nedôvery Kaliňákovi, druhú o vyslovení nedôvery Ficovi. Obe schôdze však nakoniec prerušili do septembra, jednu uznesením koaličných poslancov, druhú prerušil podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar s tým, že parlament bol opakovane neuznášaniaschopný. Opozícia v súvislosti s tým hovorí o pošliapaní ústavy a rokovacieho poriadku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2016

Odporúčané články