OSN odsúdila Severnú Kóreu za skúšky balistických rakiet

Zatiaľ posledný test balistickej rakety uskutočnila KĽDR v utorok 31. mája, keď sa pokúsila zo svojho východného pobrežia odpáliť balistickú raketu. Skúška však nebola ani tentoraz úspešná.NEW YORK 2. júna (WebNoviny.sk) – Bezpečnostná rada OSN odsúdila Severnú Kóreu za jej nedávne tri neúspešné skúšky balistických rakiet a pohrozila prijatím ďalších „závažných opatrení“. Informovala o tom agentúra Reuters.

Napätie v regióne sa zvýšilo po tom, čo Severná Kórea uskutočnila v januári v poradí štvrtý jadrový test, vo februári vypustila výskumnú družicu a v apríli a máji uskutočnila raketové skúšky.

Odporúčame:

Severná Kórea sa opäť pokúsila odpáliť balistickú raketu

Bezpečnostná rada (BR) OSN nebola v máji schopná odsúdiť dva neúspešné testy balistických rakiet, ktoré KĽDR uskutočnila v apríli. Dôvod bol ten, že Rusko prišlo s návrhom zmeniť príslušné vyhlásenie, ktoré už schválilo 14 zvyšných členov BR OSN. USA, Japonsko a ďalšie krajiny označili vtedy ruský návrh za neprijateľný.

Zatiaľ posledný test uskutočnila KĽDR v utorok 31. mája, keď sa pokúsila zo svojho východného pobrežia odpáliť balistickú raketu. Skúška však nebola ani tentoraz úspešná, oznámila agentúra Jonhap s odvolaním sa na velenie juhokórejskej armády.

Predpokladá sa, že komunistický štát sa opäť pokúsil odpáliť raketu stredného doletu typu Musudan. KĽDR má údajne okolo 50 rakiet typu Musudan, známych aj pod označením BM-25.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články