OSN uvoľnila milióny dolárov na humanitárnu pomoc pre Venezuelu aj napriek nesúhlasu vlády

394416_osn 676x451.jpg

ŽENEVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Organizácia Spojených národov (OSN) uvoľnila 9,2 milióna dolárov (vyše 8 miliónov eur) na potraviny, lieky a ďalšiu humanitárnu pomoc pre Venezuelčanov. Je to pritom prvá takáto pomoc pre Venezuelu, ktorá sa zmieta v hlbokej politickej a ekonomickej kríze.

Predstavuje tiež prelomový krok, keďže uvoľnenie humanitárnej pomoci si spravidla vyžaduje schválenie zo strany tamojšej vlády. Venezuelský prezident Nicolás Maduro však opakovane odmietol, že by jeho krajina potrebovala zahraničnú pomoc. Za situáciu vo Venezuele naopak viní „imperialistické štáty„, ako sú USA a členské krajiny Európskej únie.

Na ropu bohatá Venezuela bojuje s ekonomickou krízou už najmenej päť rokov po dvoch desaťročiach socialistickej vlády. Obyvatelia z krajiny hromadne utekajú a milióny tých, ktorí ostali, majú problém si zabezpečiť základné potraviny a lieky.

Viac k témam: humanitárna pomoc, Nicolás Maduro, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – OSN uvoľnila milióny dolárov na humanitárnu pomoc pre Venezuelu aj napriek nesúhlasu vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články