Oznámili prvé mená hviezd, ktoré budú odovzdávať Oscary

Akadémia tiež zverejnila prvých hudobných hostí, medzi ktorými sú Lady Gaga, Sam Smith či The Weeknd.BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Producenti 88. oscarového ceremoniálu David Hill a Reginald Hudlin zverejnili prvý zoznam osobností, ktoré sa ukážu na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Predstavovať nominovaných a odovzdávať ceny budú herci Benicio Del Toro, Ryan Gosling, Kevin Hart, Jacob Tremblay a herečky Tina Fey, Whoopi Goldberg a Charlize Theron.

Odporúčame:

Nominácie na Oscara sú známe, ovládla ich dráma Revenant

Reakcie nominovaných v 88. ročníku Oscarov

Ako hudobní hostia sa na slávnostnom podujatí predstavia Pharrell Williams, Sam Smith, The Weeknd a speváčka Lady Gaga. Skladby Writing’s On The Wall z filmu Spectre (2015), Earned It zo snímky 50 odtieňov sivej (2015) a Til It Happens to You z dokumentu The Hunting Ground (2015) posledných troch menovaných sa pritom uchádzajú o cenu v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň. „Každý jeden z týchto umelcov prináša na oscarové pódium úžasne výrazný prvok. Spolu reprezentujú mnoho strhujúcich spôsobov ako vyrozprávať príbehy o ľudskej skúsenosti a my sme poctení, že budú súčasťou slávnosti,“ uviedlo producentské duo.

Portorický herec a producent Benicio Del Toro je držiteľom Oscara za film Traffic – Nadvláda gangov (2000). Snímka Sicario, v ktorej si zahral, má v aktuálnom ročníku tri nominácie. Kanaďan Ryan Gossling sa predstavil v dráme Stávka na neistotu, ktorá má tento rok päť nominácií, vrátane kategórie Najlepší film. V tej je nominovaná aj snímka Izba, v ktorej sa predstavil Jacob Tremblay. Juhoafricko-americká herečka Charlize Theron si zahrala v nominovanom postapokalyptickom filme Mad Max: Zbesilá cesta. V roku 2004 získala Oscara za stvárnenie hlavnej úlohy v snímke Monštrum. Jednu cenu Akadémie získala tiež Američanka Whoopi Goldberg za stvárnenie Ody Mae Brown v romantickej dráme Duch (1990).

Zoznamu kandidátov v 88. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied vládne snímka Revenant Zmŕtvychvstanie, ktorá získala dvanásť nominácií. O dve menej si vyslúžil Mad Max: Zbesilá cesta a sedem ich má na konte sci-fi Marťan. Ceremoniál, ktorý sa bude konať 28. februára v hollywoodskom Dolby Theatre, bude moderovať komik Chris Rock.

Informácie pochádzajú z webstránky www.oscars.org a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. januára 2016

Odporúčané články