Pakistan, Afganistan a Indiu zasiahlo silné zemetrasenie

Podľa americkej geologickej služby USGS zemetrasenie nastalo v jednej zo seizmicky najrizikovejších oblastí sveta. Kábul 10. apríla (WebNoviny.sk) – Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo dnes niekoľko štátov juhozápadnej Ázie. Záchvevy bolo cítiť v mnohých veľkomestách tohto regiónu vrátane afganského Kábulu, pakistanského Islamabadu a Láhauru či indického Naí Dillí. Ich obyvatelia museli opustiť svoje domovy, informuje stanica BBC.

Bezprostredne neboli hlásené nijaké obete ani materiálne škody. Podľa americkej geologickej služby USGS sa epicentrum zemetrasenia zaznamenaného o 12.28 h SELČ nachádzalo v Afganistane neďaleko hraníc s Tadžikistanom. Zemetrasenie nastalo v „jednej zo seizmicky najrizikovejších oblastí sveta“, tvrdí USGS.

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke 210 kilometrov v riedko osídlenom regióne horského masívu Hindúkuš. Podľa USGS ide o rovnakú hĺbku ako pri zemetrasení s magnitúdou 7,5 z vlaňajšieho októbra, ktoré si v rovnakej pohraničnej oblasti vyžiadalo takmer 300 obetí na životoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. apríla 2016

Odporúčané články