Pánik mení dres, sťahuje sa k Hossovi do Chicaga

Dvadsaťštyriročný Richard Pánik sa v tejto sezóne nedostal do zostavy prvého tímu Toronta, v ktorom vlani v 76 zápasoch strelil 11 gólov a pridal šesť asistencií.TORONTO 4. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Richard Pánik sa stal súčasťou výmeny medzi klubmi Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks v NHL. Pánik bude hráčom tímu obhajcu trofeje Chicaga, kde už pôsobia jeho krajania Marián Hossa a Marko Daňo. Opačným smerom putuje útočník Jeremy Morin. Informuje o tom server NHL.

Odporúčame:

Video: Hossovo Chicago vyhralo, nezničiteľný Jágr žiaril

Dvadsaťštyriročný Pánik sa v tejto sezóne nedostal do zostavy prvého tímu Toronta v NHL, v ktorom vlani v 76 zápasoch strelil 11 gólov a pridal 6 asistencií. V aktuálnej sezóne rodák z Martina odohral 33 stretnutí v drese Toronto Marlies v nižšej súťaži AHL, zaznamenal 9 gólov a 16 asistencií.

„Myslím si, že sú to porovnateľní a už aj dostatočne skúsení hráči, ktorí v istej časti svojej kariére už dostali priestor v NHL. Teraz to môže byť pre oboch nový zdravý začiatok,“ povedal tréner Chicaga Joel Quenneville. K Pánikovi a zámeru jeho angažovania pre Chicago Suntimes bližšie poznamenal: „Po letných odchodoch Sharpa, Saada a Versteega máme problémy na poste ľavého krídelníka. Určite dostane šancu v novom tíme. Bude na ňom, ako ju využije.“

Pánik má za sebou dovedna 151 zápasov v NHL s bilanciou 19 gólov a 20 asistencií. Prvých 75 stretnutí v prestížnej profilige odohral ešte v drese Tampy Bay v sezónach 2012/2013 a 2013/2014. Zostávajúce duely už po trejde do Toronta v spomenutom ročníku 2014/2015. Za Tampu si zahral aj vo dvoch zápasoch play-off 2013/2014.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2016

Odporúčané články