Pápež František má k ľuďom žijúcim na periférii blízko, Bučková je z vyjadrenia politikov sklamaná

464241_iraq_pope_56942 bf9bc27217b94da0a6bad1e2e1339e43 676x440.jpg

4.8.2021 (Webnoviny.sk) – Splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Andrea Bučková vyjadrila ľútosť a veľké sklamanie nad vyjadreniami politikov aj bežných ľudí k plánovanej návšteve pápeža Františka na sídlisku Luník IX. v Košiciach.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Šľachta z kancelárie úradu. Splnomocnenkyňa tak reagovala na vlnu komentárov na sociálnych sieťach, v ktorých sa objavili nenávistné či rasistické poznámky na adresu rómskej komunity z Luníka IX.

Luník IX perifériou Košíc

„Len ten, kto nepozná život a prácu pápeža Františka, môže takto reagovať. Svätý otec mal vždy blízko k ľuďom, ktorí žijú na periférii a Luník IX je presne takouto perifériou Košíc,“ povedala Bučková.

Splnomocnenkyňa vlády oceňuje rozhodnutie Vatikánu a Konferencie biskupov Slovenska, že pápež navštívi ľudí žijúcich v náročných životných podmienkach. Zároveň je presvedčená, že návšteva pápeža posunie komunitu dopredu.

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity spolupracoval s Arcibiskupským úradom v Košiciach aj na účasti slovenských Rómov na celosvetovom stretnutí Svätého Otca Františka s Rómami, ktoré sa konalo v roku 2015 vo Vatikáne. Na stretnutí sa vtedy zúčastnilo takmer 7 000 Rómov z celého sveta a viac ako 100 zástupcov aj zo Slovenska.

Pozitívny dopad na duchovný život

„Táto cesta pápeža bude mať na duchovný život ľudí tiež pozitívny dopad a verím, že si ho Rómovia na Slovensku nenechajú znehodnotiť nenávistnými a rasistickými komentármi,“ dodala Bučková.

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15. septembra. Okrem Bratislavy zavíta aj do Košíc, Prešova a zúčastní sa na púti v Šaštíne. Jeho návšteva na sídlisku Luník IX je naplánovaná na 14. septembra o 16:00.

Viac k témam: Luník IX, návšteva pápeža Františka na Slovensku, rómovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František má k ľuďom žijúcim na periférii blízko, Bučková je z vyjadrenia politikov sklamaná © SITA Všetky práva vyhradené.

4. augusta 2021

Odporúčané články