Pápež František pokračuje v nabitom programe návštevy Poľska

Po obede v spoločnosti mládeže v krakovskom Arcibiskupskom paláci a následnom odpočinku hlavy katolíckej cirkvi sa v Krakove s mimoriadnym záujmom očakáva hlavne večerná vigília s mládežou v Campuse milosrdenstva v Brzegach neďaleko Krakova.

Krakov 30. júla (WebNoviny.sk) – Pápež František, ktorý je pri príležitosti Svetových dní mládeže v Krakove a jeho okolí na oficiálnej návšteve Poľska, pokračoval dnes v nabitom programe.

Na Sv. omši, ktorú celebroval v prítomnosti asi 2000 kňazov, členov rôznych rádov a seminaristov z celého Poľska v Svätyni Jána Pavla II. v Krakove, sa vyslovil za otvorenejšiu a skromnejšiu cirkev.

Upozornil, že v životoch duchovných a iných osôb blízkych Bohu sa môže často objaviť pokušenie zostať uzavretý v sebe a vo svojom prostredí, a to z obáv alebo pohodlnosti. Súčasne zdôraznil, že smerovanie, ktoré udal Ježiš, však predpokladá opak. Podľa jeho slov Ježiš od samého začiatku túži po otvorení cirkvi a jej pôsobení vo svete. Pápež sa súčasne pri tejto príležitosti vyslovil proti uzavretiu v úzkych priestoroch medzi stenami egoizmu bez nádeje a radosti.
Pred samotným dejiskom omše bolo ďalších 5000 duchovných a veriacich, informovala spravodajská televízia TVN24 a svetové agentúry.

Odporúčame:

Pápež navštívil bývalý koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau

Kiska sa stretol s pápežom, pozval ho na Slovensko

Už ráno sa pápež František po cestách lemovaných množstvom veriacich presunul do krakovskej štvrte Lagiewniki.
Pomodlil sa tam v kláštornej kaplnke pri hrobe jednej z patróniek Svetových dní mládeže, pápežom Jánom Pavlom II. v roku 2000 svätorečenej Faustyny Kowalskej (1905-1938).

V Sanktuáriu Božieho milosrdenstva vyspovedal namiesto plánovaných piatich osem účastníkov Svetových dní mládeže 2016, medzi ktorými boli mladí ľudia z Talianska, Poľska, ale aj Argentíny či Brazílie. Následne celebroval spomínanú sv. omšu v neďalekom Sanktuáriu Jána Pavla II.
V Lagiewnikoch privítali argentínskeho pápeža aj španielske songy a tance, takže hlava katolíckej cirkvi neplánovane prehovorila i vo svojom materinskom jazyku.

Po obede v spoločnosti mládeže v krakovskom Arcibiskupskom paláci a následnom odpočinku hlavy katolíckej cirkvi sa v Krakove s mimoriadnym záujmom očakáva hlavne večerná vigília s mládežou v Campuse milosrdenstva v Brzegach neďaleko Krakova.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júla 2016

Odporúčané články