Pápež odsúdil prostitúciu ako ‚novú formu otroctva‘

Svoje posolstvo pápež František vyjadril v deň, keď si OSN pripomína Medzinárodný deň spomienky na obchod s otrokmi a jeho zrušenie.

VATIKÁN 23. augusta (WebNoviny.sk) – Pápež František odsúdil to, čo označil za nové formy otroctva. „Nové formy otroctva ako obchodovanie s ľuďmi a ľudskými orgánmi, nútená práca a prostitúcia sú ozajstné zločiny proti ľudskosti,“ napísal pápež na Twitteri.

Svoje posolstvo k 1,2 miliardy katolíkom adresoval v deň, keď si OSN pripomína Medzinárodný deň spomienky na obchod s otrokmi a jeho zrušenie.

Tento deň bol stanovený na 23. augusta, pretože v ten deň v roku 1791 sa na Haiti začalo povstanie otrokov, ktoré viedlo k zrušeniu otroctva a k nezávislosti krajiny od Francúzska v roku 1804.

Skoršie tento mesiac pápež neplánovane navštívil katolícku charitu v Ríme, ktorá prevádzkuje azylový dom pre ženy zachránené z núteného obchodu so sexom a stretol sa tam s 20 bývalými prostitútkami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2016

Odporúčané články