Parížska polícia vysťahovala utečencov zo stanice Stalingrad

Migranti si v posledných rokoch postavili v uvedenej časti Paríža tábory už viackrát. Paríž 30. marca (WebNoviny.sk) – Francúzska polícia vypratala improvizovaný tábor migrantov pri stanici parížskeho metra Stalingrad, kde niekoľko stoviek ľudí prespávalo pod mostmi tvoriacimi vyvýšenú trať. Podľa vyjadrenia samosprávy parížskeho regiónu, ktoré prevzala agentúra AP, bola operácia pokojná a vysťahovaných migrantov presunuli na iné miesta.

Stanica Stalingrad v severovýchodnej časti Paríža bola v tejto súvislosti dočasne uzavretá. Migranti si v posledných rokoch postavili v uvedenej časti Paríža tábory už viackrát. Ten posledný vznikol pred niekoľkými týždňami a podľa francúzskych médií tvorili jeho obyvateľov predovšetkým ľudia z Eritrey, Etiópie, Sudánu či Afganistanu.

Prílev migrantov zo Sýrie a iných krajín do Francúzska nedosahoval v uplynulom roku rozmery ako v Nemecku alebo východnejších častiach Európy, situáciu však poznačilo napätie v okolí prístavu Calais, kde sa migranti zhromažďovali v nádeji, že sa im podarí dostať cez Lamanšský prieliv do Británie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. marca 2016

Odporúčané články