Pearl Jam vydajú nový koncertný záznam

S novinkou Live at Third Man Records sa dostanú na trh tiež kniha fotografií, odznak či sólová skladba lídra kapely Eddieho Veddera.

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Americká rocková kapela Pearl Jam vydá záznam koncertu, ktorý sa konal 9. júna v Nashville.

Novinku uvedie na trh v rámci predplatiteľskej služby Vault vydavateľstvo Third Man Records, ktoré založil spevák a hudobník Jack White, známy z kapiel The White Stripes, The Dead Weather či Raconteurs.

Novinka bude obsahovať desať skladieb. Na pódiu s formáciou vystúpil aj samotný White. Spolu s albumom Live at Third Man Records ponúknu tiež knihu fotografií, odznak či sólovú skladbu lídra kapely Eddieho Veddera na vinyle.

Pearl Jam pôsobia na hudobnej scéne od roku 1990. Doteraz predali na celom svete viac ako 60 miliónov kópií nahrávok, pričom komerčne najúspešnejší je ich debut Ten (1991) so skladbami Alive, Jeremy, Porch, Even Flow či Oceans. Na konte majú aj štúdiovky Vs. (1993), Vitalogy (1994), No Code (1996), Yield (1998), Binaural (2000), Riot Act (2002), Pearl Jam (2006), Backspacer (2009) a Lightning Bolt (2013).

Medzi ich hity patria skladby Elderly Woman Behind The Counter In A Small Town, Yellow Ledbetter, Better Man, Daughter, Last Kiss, I Am Mine, World Wide Suicide alebo The Fixer. Skupina vznikla počas rozmachu grungeu, no v súčasnosti ju charakterizujú ako osobitú rockovú či alternatívno-rockovú kapelu. Ich pôsobenie na scéne zrekapituloval v dokumente Pearl Jam Twenty (2011) režisér Cameron Crowe.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2016

Odporúčané články