Pete Doherty zverejnil nový videoklip

Muzikant plánuje tento rok vydať druhý sólový album, ktorého názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú známe.

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník a spevák Pete Doherty zverejnil videoklip k zatiaľ nepomenovanej inštrumentálnej skladbe.

V novinke je možné vidieť, ako 37-ročný interpret kráča zo skúšobne spolu so sprievodnou kapelou po uliciach či popri oceáne na festival Hello Birds, pričom líder formácie má v rukách fľašu a francúzsku vlajku, ktorú v závere hodí z pódia do publika. O réžiu sa postaral Roger Sargent. Spomínané podujatie sa konalo od 8. do 10. júla vo francúzskej obci Étretat.

Slávny rodák z anglického mesta Hexham v súčasnosti pripravuje druhý sólový album, ktorého dátum vydania ani názov zatiaľ nie sú známe. Mal by sa však dostať na trh tento rok. Muzikant už z nahrávky predstavil prvú ukážku v podobe piesne The Whole World Is Our Playground, ku ktorej ponúkol aj videoklip.

Hudobník, spisovateľ, herec, básnik a maliar Peter „Pete“ Daniell Doherty sa preslávil v kapele The Libertines, ktorá vznikla v roku 1997. Debutový album Up The Bracket vydali v októbri 2002. O dva roky neskôr nasledovala eponymná štúdiovka, s ktorou dobyli britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú single Can’t Stand Me Now a What Became Of The Likely Lads.

Na konte majú tiež tretí radový album Anthems for Doomed Youth (2015), výberovku Time For Heroes – The Best Of The Libertines (2007) či štyri EP nahrávky. S formáciou Babyshambles vydal okrem iného aj štúdiovky Down in Albion (2005), Shotter’s Nation (2007) a Sequel to the Prequel (2013). V roku 2009 uviedol na trh sólovku Grace/Wastelands (2009), ktorá obsahuje napríklad singel The Last of the English Roses.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články