Piešťanské Čajky si po tretí raz zahrajú Európsku ligu, chýbať bude minuloročný víťaz TTT Riga

400409_dsc_7378 676x488.jpg

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – Basketbalistky družstva Piešťanské Čajky si zahrajú po tretí raz za sebou Európsku ženskú ligu EWBL. Vedenie súťaže EWBL vo štvrtok oznámilo oficiálne vyžrebovanie súťaže v nasledujúcej sezóne.

TTT Riga sa zo súťaže odhlásil

Z neho vyplýva, že v A-skupine, kde sú aj Piešťanské Čajky, nastala jedna zmena. Minuloročný víťaz TTT Riga z Lotyšska sa na poslednú chvíľu odhlásil zo súťaže. Ním uvoľnené miesto zaujme iný lotyšský tím – Liepaja LSSS. Informoval o tom web slovenského účastníka tejto súťaže.

Piešťanské hráčky budú v A-skupine súperiť s klubmi Liepaja LSS (Lotyšsko), Žabiny Brno (Česko), Dinamo Moskva (Rusko), Orange Lions (Holandsko), Horizont Minsk (Bielorusko), PINKK Pécsi (Maďarsko) a nováčikom súťaže Nika Siktikvar (Rusko).

Čajky sa predstavia na prvom turnaji v Brne

Formát súťaže bude opäť pozostávať z troch turnajov v rámci základnej časti a následného play-off. Už teraz je známe, že Čajky sa predstavia na prvom turnaji v Brne (3.- 6. 10. 2019), druhý turnaj budú hostiť v piešťanskej Diplomat aréne od 29. 11. do 1. 12.2019 a na tretí vycestujú do lotyšskej Liepaje hneď v úvode roka 2020 od 9. do 11. januára.

Z každej skupiny postúpia štyri najlepšie družstvá do štvrťfinále play-off, po ktorom súťaž vyvrcholí finálovým turnajom Final Four, ktorý je plánované na 21. – 22. narca 2020.

Vyžrebovanie EWBL v basketbale žien 2019/2020:

A-skupina:

Liepaja/LSSS (Lotyšsko), Basket Žabiny Brno (Česko), Piešťanské Čajky (Slovensko), Dinamo Moskva (Rusko), Orange Lions (Holandsko), Horizont Minsk (Bielorusko), PINKK Pecsi (Maďarsko), Nika Siktivkar (Rusko).
B-skupina:

Cmoki Minsk (Bielorusko), Rostov nad Donom SFEDU (Rusko), Olimpia Grodno (Bielorusko), Young Angels Košice (Slovensko), Astana Tigers (Kazachstan), SBŠ Ostrava (Česko), Kibirkštis Vilnius (Litva), Dinamo Novosibirsk (Rusko).

Piešťanské Čajky a ich nasadenie do turnajov:

I. turnaj 3. – 6. 10. 2019, Brno: Basket Žabiny Brno, Piešťanské Čajky, Dinamo Moskva, Nika Siktivkar
II. turnaj 29. 11. – 1. 12. 2019, Piešťany: Žabiny Brno, Piešťanské Čajky, Horizont Minsk, PINKK Pécsi 424
III. turnaj 9. – 11. 1.2019, Liepaja: Liepaja/LSSS, Žabiny Brno, Piešťanské Čajky, Orange Lions

Viac k témam: Európska liga basketbalistiek (EWBL)
Zdroj: Webnoviny.sk – Piešťanské Čajky si po tretí raz zahrajú Európsku ligu, chýbať bude minuloročný víťaz TTT Riga © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2019

Odporúčané články