Piešťany sa zachránili v Tipsport lige, Bardejov nepostúpil

Hokejisti Piešťan proti Novým Zámkom získali za triumf 3:2 po samostatných nájazdoch dva body.

PIEŠŤANY 8. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči tímu ŠHK 37 Piešťany sa zachránili v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. „Havrani“ totiž v piatkovom domácom zápase 12. kola play-out Tipsport ligy proti Novým Zámkom získali za triumf 3:2 po samostatných nájazdoch dva body, na definitívu záchrany potrebovali jeden. Ten si zo súboja odnášajú Nové Zámky, ktoré si už skôr vybojovali istotu postupu do najvyššej súťaže. „Čierny Peter“ zostal v rukách Bardejova, ktorý zotrváva v I. lige, pretože v play-out skončil na nepostupovom treťom mieste.

Skóre piatkového duelu otvoril domáci Tibenský v 31. min, ale o 24 sekúnd neskôr vyrovnal Jakovlevs. Ešte pred druhou sirénou zabezpečil Piešťanom najtesnejšie vedenie z trestného strieľania J. Ručkay, ale zápas poslal do predĺženia presný zásah Tábiho z 51. min. Druhý bod pre Piešťany zabezpečil vo štvrtej sérii nájazdov Brancis.

ŠHK 37 Piešťany – HC Mikron Nové Zámky 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly:
31. Tibenský, 38. J. Ručkay (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd Brancis – 32. Jakovlevs (Tábi, Dubec), 51. Tábi (Hegyi, Baron)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, navyše: Baron (Nové Zámky) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner – Junek, Šefčík, 1818 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár – S. Hudec, Gipters, Hluch, Brancis, R. Filip, Trefný, Svetlík, T. Nechala – J. Ručkay, S. Saliji, Belluš – Zálešák, Tomčák, Tibenský – Šimíček, R. Tvrdoň, Hrehorčák – K. Kučera, Pardavý ml., Valo
Nové Zámky: Kristín – Martin Chovan, J. Reichel, Jakovlevs, Hrudík, Sucharda, Baron, Bobček – Podstavek, Čaládi, Martin Frolík – Havlík, M. Hudec, L. Novák – Tábi, Hegyi, Dubec – T. Török, Korytko, Komínek

Konečná tabuľka play-out hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 po piatkovom 12. kole:

1. Nové Zámky 8 4 0 0 0 1 3 26:22 13 – účasť v Tipsport lige 2016/2017
2. Piešťany 8 2 0 3 0 0 3 23:25 12 – účasť v Tipsport lige 2016/2017
——————————————————————————————–
3. Bardejov 8 3 0 0 0 2 3 17:19 11

Legenda: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.