Po hokeji ovládne vysielanie RTVS futbalový šampionát

Letnej sezóne vo vysielaní RTVS bude okrem tradičných oddychových formátov dominovať začiatok predsedníctva SR v Rade Európskej únie a letná olympiáda.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Po majstrovstvách sveta v hokeji v Moskve a Petrohrade prinesie Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ďalší veľký sviatok športu.

Majstrovstvá Európy vo futbale (EURO) 2016 vo Francúzsku, ktoré sa uskutočnia od 10. júna do 10. júla, prinesie divákom na Slovensku iba RTVS. Ako informoval šéf športu RTVS Marcel Merčiak, vysielať budú 51 zápasov záverečného turnaja.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

V priamych prenosoch prinesie na televíznej Jednotke a Dvojke 45 stretnutí, zvyšných šesť odvysiela v zázname. Naživo sa vysielať nebudú iba zápasy, ktoré sa hrajú súbežne pri záverečnom kole v skupinách a tieto stretnutia si záujemcovia budú môcť naživo pozrieť na Slovensku prostredníctvom webstránky RTVS.

Odporúčame:

Ministerstvo avizuje zmeny, zaplatia Slováci za RTVS viac?

Na záver dňa ponúknu dve relácie

Vysielanie podľa Merčiaka tradične doplnia diskusie. Vysielať sa budú zo štúdia EURO 2016 v Mlynskej doline 30 minút pred každým zo 45 prenosov. Povinnou súčasťou vysielania ME vo futbale je uvádzanie relácie Highlighty EURO 2016, ktorá prinesie minimálne 10-minútový zostrih z každého zápasu. Na záver každého hracieho dňa ponúkne RTVS dve relácie – Mixzóna a po nej Highlighty zo všetkých zápasov dňa.

Obrazom: Finále MS v hokeji medzi Fínskom a Kanadou

Do Francúzska vysiela verejnoprávna rádiotelevízia okrem televíznych komentátorov a rozhlasových reportérov a redaktorov aj dva televízne štáby, každý v zložení redaktor a kameraman. Štáby sa rozdelia do Paríža, Vichy a do ďalších miest a budú sledovať nielen zápasy, ale aj program našej reprezentácie, sprievodné podujatia európskeho šampionátu a jeho zákulisie. RTVS vysielanie EURO 2016 podporí vysielaním relácií o histórii nášho futbalu a pre divákov avizuje aj súťaž.

V rozhlase RTVS odvysiela živé reportáže zo všetkých stretnutí našej reprezentácie (zatiaľ tri v skupine B). Okrem toho Slovenský rozhlas poslucháčom ponúkne aj obe semifinále – v Lyone a Marseille ako aj finále v Paríži. Majstrovstvá Európy vo futbale budú témou spravodajstva a publicistických príspevkov. Rozhlas sa majstrovstvám Európy vo futbale začal venovať ešte pred ich začiatkom, a to už od záverečného sústredenia nášho národného tímu v Rakúsku.

Futbalový jún otvorí letnú sezónu RTVS

V poradí 15. majstrovstvá Európy vo Francúzsku 2016 sú najväčším futbalovým podujatím v Európe v histórii. Po prvý raz sa na záverečnom turnaji predstaví 24 krajín, medzi nimi aj Slovensko. Šampionát sa koná každé štyri roky a obhajcom titulu z roku 2012 je Španielsko. Na ME sa predstavíme ako samostatná krajina po prvý raz.

Vysielacie práva na EURO 2016 získala RTVS v júni 2015 prostredníctvom exkluzívnej zmluvy medzi UEFA a Európskou vysielacou úniou (European Broadcasting Union, EBU). Z 24 krajín zastúpených na ME je Slovensko jedna zo šiestich krajín, kde vysiela EURO 2016 iba verejnoprávna televízia. Okrem nás je to tak aj v Belgicku, Česku, Chorvátsku, Maďarsku a vo Švajčiarsku.

Futbalový jún otvorí letnú sezónu vo vysielaní RTVS, ktorej bude okrem tradičných oddychových formátov dominovať začiatok predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Júl je nielen mesiacom začiatku nášho predsedníctva EÚ, ale aj mesiacom konania Tour de France.

Programoví riaditelia televíznej a rozhlasovej časti RTVS Tibor Búza a Vincent Štofaník počas dnešného rokovania Rady RTVS pripomenuli, že august bude patriť letným olympijským hrám v Rio de Janeire. Olympiáda obsadí vysielanie na Dvojke, na Jednotke RTVS odvysiela jej otvárací a záverečný ceremoniál.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016

Odporúčané články