Pod kolesami nákladiaku zahynul trojročný chlapec

Z doposiaľ nezistených príčin vošiel chlapec pod zadnú nápravu nákladného auta Renault Kerax 420, ktoré šoféroval 24-ročný mladík.

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Tragická nehoda, pri ktorej zahynul iba trojročný chlapec, sa stala dnes po 10:00 na ulici Nový Dvor pred jedným z rodinných domov v obci Veľká Lomnica v okrese Kežmarok.

Ako agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, z doposiaľ nezistených príčin vošiel chlapec pod zadnú nápravu nákladného auta Renault Kerax 420, ktoré šoféroval 24-ročný mladík. Ten čakal na policajtov na benzínke, dôvodom bolo, že sa obával o svoj život. Ako uviedol svedkovia nehody mu skákali na auto, snažili sa otvoriť dvere a vytiahnuť ho von. Vodič následne zavolal na políciu a uviedol, že pravdepodobne došlo k dopravnej nehode, ale z dôvodu, že sa bojí o svoj život, počká s vozidlom na benzínovej pumpe vo Veľkej Lomnici.

Zrazený chlapec utrpel podľa polície devastačné zranenia hlavy nezlučiteľné so životom. U vodiča požitie alkoholických nápojov dychovou skúškou nezistili. Okolnosti, príčiny a mieru zavinenia dopravnej nehody vyšetrujú kežmarskí dopravní policajti, ktorí začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články