Podľa Hillary bude Trump katastrofa. Do basy s ňou, reagoval

Demokratka Hillary Clintonová slovne napadla svojho pravdepodobného konkurenta z radov republikánov, za čo sa jej Donald Trump odplatil rovnakou mincou. San Diego 3. júna (WebNoviny.sk) – Kandidátka na prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová vo štvrtok zvolila nevyberaný slovný útok na republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa. Podľa nej „nie je iba nepripravený“, ale aj „povahovo nevhodný“ na funkciu prezidenta, v ktorej by údajne spôsobil katastrofu. Informovala o tom agentúra DPA.

Priviedol by vraj krajinu k vojne

Agentúra AP si v Clintonovej prejave v San Diegu všimla najmä tvrdenie, že Trumpova zahraničnopolitická vízia obsahuje iba vojny, medzinárodný chaos a ekonomické krízy. Porovnala to so svojím optimistickým, inkluzívnym a diplomatickým videním sveta a tiež skúsenosťami z verejného života.
Ak by Američania zvolili Trumpa za prezidenta, ten by krajinu priviedol k vojne v zahraničí, roznietil by jadrové konflikty po svete a doma spôsobil ekonomickú katastrofu, tvrdila na predvolebnom mítingu bývalá ministerka zahraničných vecí.

Pri poznámkach o Trumpovej povahe poukázala Clintonová na jeho agresívne výpady na Twitteri a tiež emocionálne vzplanutia. Žartovne dodala, že počas jej vystúpenia sa už určite niečo chystá zverejniť na Twitteri. Trump nesklamal a okamžite po skončení jej prejavu napísal: „Zlé vystúpenie v podaní Hillary Kriváckej Clintonovej! Slabo to čítala z čítačky! Ani len nevyzerá prezidentsky!“

Tá je vinná ako ďas, tvrdí Trump

Trump odpovedal protiútokom na ostré poznámky jeho pravdepodobnej súperky v prezidentských voľbách Hillary Clintonovej. Tvrdil, že by mala skončiť vo väzení. „Poviem vám niečo,“ vyhlásil Trump na mítingu v kalifornskom San Jose, „Hillary Clintonová musí skončiť v base.“ „Ľudia, naozaj, tá je vinná ako ďas,“ povedal Trump s poukázaním na to, že ako ministerka zahraničných vecí používala na emailovú komunikáciu súkromný server.

Tisícky emailov boli neskôr zaradené do kategórie tajné. Podľa Trumpa tak porušila federálne zákony. FBI momentálne prešetruje, či sa informácie z Clintonovej emailov dostali do nepovolaných rúk, pripomenula televízia CNN. „Ak vyhrám, bude to už po päťročnej premlčacej dobe. Všetko bude v poriadku, ale som si istý, že minister spravodlivosti sa na to veľmi dobre pozrie,“ povedal Trump.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články