Policajti z východu Slovenska dostali cenu Animal Hero

Policajti z Pavloviec na Uhom vyriešili prípad brutálneho týrania psa.BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Prvé ocenenie s názvom Animal Hero Slovakia, ktoré udeľuje nezávislá inštitúcia Zvierací ombudsman, získali dvaja policajti z východného Slovenska. Podporučíci Ľuboš Ircha a Miloš Brecko z policajnej stanice v Pavlovciach nad Uhom (okr. Michalovce) cenu získali za vyriešenie prípadu brutálneho týrania psa.

Dvaja mladí muži ukradli z jedného dvora nemeckého ovčiaka a dokopali ho takmer na smrť. „Za to ich čaká súd, čo ako vieme, na Slovensku nie je vôbec bežné. Nadporučíci Brecko a Ircha od nás za to, že nemávli nad tým úbohým psom rukou, dostali cenu Animal Hero Slovakia. Sú svetielkom v tme, hoci nie sú žiadni milovníci psov, ako sa sami priznali,“ píše na svojej facebookovej stránke Zvierací ombudsman. Mužom za týranie zvieraťa hrozia až dva roky väzenia.

Prvé ocenenie Animal Hero Slovakia udelili cez víkend počas 15. ročníka akcie na podporu nechcených zvierat s názvom Nájdite sa, ktorá sa tentokrát uskutočnila v Košiciach. Podujatie malo za cieľ priamo ponúkať zvieratká z útulkov na adopciu, propagovať adopcie a upozorniť na činnosť ochranárskych združení v regióne východného Slovenska. Nové domovy si tento rok v Košiciach našlo desať psíkov z útulkov. Za 14 rokov existencie umiestnilo Nájdite sa do nových domovov 204 psíkov a 33 mačiek.

Za posledných šesť rokov bolo na Slovensku nepodmienečne odsúdených za trestný čin týrania zvierat len šesť ľudí —> VIAC V TOMTO ČLÁNKU.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články