Polícia pre konflikt v Kerčskom prielive sleduje hranicu s Ukrajinou a je pripravená zvýšiť kontroly

387799_11 9 676x468.jpg

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ministerstvo vnútra v súvislosti s napätím medzi Ukrajinou a Ruskom monitoruje východnú hranicu Slovenska s Ukrajinou v dĺžke 96 kilometrov.

Neprišlo k prílivu Ukrajincov

„Môžem potvrdiť, že zatiaľ neprišlo k zvýšenému prílivu ukrajinských občanov, ktorí by nelegálnou cestou prekračovali našu hranicu,“ povedala v stredu novinárom ministerka vnútra Denisa Saková.

Hraničná a cudzinecká polícia, ako aj ďalšie zložky Policajného zboru v spolupráci s ministerstvom obrany sú podľa nej pripravené zvýšiť kontroly celej zelenej hranice.

Ministerstvo monitoruje aj oba hraničné priechody s Ukrajinou, kde nastala kritická situácia, ktorá však nesúvisí s konfliktom medzi Ukrajinou a Ruskom, ale s novým ukrajinským zákonom o zvýšení poplatkov za registráciu vozidiel.

Začali púšťať prvé automobily

Na ukrajinskej strane sú momentálne zabarikádované priechody Vyšné Nemecké a Ubľa. Cez priechod Ubľa sa zatiaľ podľa Sakovej dostanú len chodci a osobné autá s dieťaťom menším ako tri roky. Cez Vyšné Nemecké sa už dostanú aj nákladné automobily a začali púšťať aj prvé autobusy.

Prostredníctvom ministerstva zahraničia sa Saková spojila aj sa naším veľvyslanectvom v Kyjeve, ktoré neregistruje „žiadne hlásenia slovenských občanov ohrozených touto situáciou“.

V prípade potreby sú im však naše zastupiteľstvá na Ukrajine pripravené pomôcť. „Situáciu na hraničných priechodoch riešime. Podľa prísľubu ukrajinskej strany by mali byť barikády odstránené v najbližších hodinách.“

Viac k témam: Denisa Saková, hraničný priechod, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), Minister vnútra, ministerstvo vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia pre konflikt v Kerčskom prielive sleduje hranicu s Ukrajinou a je pripravená zvýšiť kontroly © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články