Polícia si posvieti na autobusy a nákladiaky

Do celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie zameranej na kontrolu vodičov autobusov a nákladných vozidiel sa zapoja aj policajti na celom Slovensku, kontrolám sa však nevyhnú ani ostatní vodiči.BRATISLAVA 22. júla (WebNoviny.sk) – Polícia v celej Európe bude na budúci týždeň kontrolovať nákladné autá a autobusy. Do celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie sa zapoja aj policajti na Slovensku.

Akcia bude prebiehať od 25. do 31. júla

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, akciu organizuje medzinárodná stavovská organizácia Tispol, združujúca služby dopravnej polície európskych štátov.

Od 25. do 31. júla sa polícia na celom starom kontinente zameria na dodržiavanie povinností vodičov autobusov a nákladných vozidiel s cieľom zvýšiť bezpečnosť na európskych cestách.

Dopravní policajti budú kontrolovať predovšetkým dodržiavanie povinností vodičov autobusov a nákladných vozidiel. Vodičom skontrolujú tachografy, čas odpočinku a predpísané doklady. Kontrolovať sa bude aj technický stav vozidiel, povolené rozmery a hmotnosť, dodržiavanie predpisov pri preprave nebezpečného nákladu alebo odpadu a ich uloženie.

Kontrolám sa nevyhnú ani ostatní vodiči

„Policajti si posvietia aj na povinnosť pripútať sa, a to nie len v osobnom aute, ale aj v autobuse a nákladiakoch, pretože použité bezpečnostné pásy pri dopravnej nehode znižujú riziko následkov na životoch a zdraví,“ informovala ďalej hovorkyňa policajného prezídia. Ako dodala, „okrem vodičov autobusov a nákladných vozidiel sa kontrolám nevyhnú ani vodiči ostatných vozidiel, najmä tí, ktorí porušujú pravidlá cestnej premávky“.

Polícia zároveň vodičom pripomína, že počas letných horúčav treba obzvlášť dbať na to, aby bol vodič pred cestou
odpočinutý. Potrebné je dodržiavať pitný režim a robiť si častejšie prestávky na oddych. Samozrejmosťou pred jazdou by mala byť kontrola technického stavu vozidla, svetiel a pneumatík. „Dodržiavaním dopravných predpisov sa účastníci cestnej premávky môžu vyhnúť pokutám, veď v prípade, že je všetko v poriadku, nie je dôvod na ich uloženie,“ dodala v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júla 2016

Odporúčané články