Politické strany podľa Fica zrejme nenájdu dohodu v téme zmrazovania platov poslancov

386959_img_9754 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Stále je priestor na hľadanie širokého konsenzu či už na zmrazenie alebo rozmrazenie platov ústavných činiteľov. Povedal to na štvrtkovej tlačovej besede líder strany Smer-SD Robert Fico.

Jedni sa rozmrazovaniu platov tešia

„Platy boli prvýkrát zmrazené v roku 2008, potom sme to robili každý rok. Pozerám sa na to trochu zboku a pýtam sa, prečo by mal z toho niekto vytĺkať politický kapitál? Lebo už sú takí, ktorí sa tešia, že sa platy rozmrazia a potom budú vykrikovať proti tým, ktorí toto rozmrazenie spôsobili,“ povedal.

„Domnievam sa, že stále je priestor na hľadanie širokého konsenzu či už na zmrazenie alebo rozmrazenie platov, ale bol by som nerád, aby niekto bol zodpovedný a niekto nebol zodpovedný,“ dodal.

Podľa neho politické strany zrejme nenájdu dohodu na tému úplne nového mechanizmu na výpočet platov. „Zostaneme pri mechanizmoch, ktoré sú dnes platné,“ podotkol s tým, že hľadajú široký konsenzus či už na zmrazenie alebo rozmrazenie platov.

Trojnásobok priemernej mzdy

Súčasná výška platu vrátane paušálnych náhrad pre poslanca s trvalým pobytom mimo Bratislavy predstavuje 3 576 eur. Plat v tejto výške dostávajú poslanci NR SR od roku 2011.

Poslanecký plat je stanovený ako trojnásobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve v SR za predchádzajúci rok. K nemu patria poslancom i paušálne náhrady.

Viac k témam: platy poslancov, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Politické strany podľa Fica zrejme nenájdu dohodu v téme zmrazovania platov poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články