Poľsko si posvieti na regióny s nízkou zaočkovanosťou, plánuje v nich zaviesť obmedzenia

445193_gettyimages 1215276522 min 676x451.jpg

4.8.2021 (Webnoviny.sk) – Poľské regióny s nízkou zaočkovanosťou sa vrátia k pandemickým obmedzeniam, keď denný počet infekcií koronavírusom v krajine dosiahne tisíc. V stredu to oznámil minister zdravotníctva Adam Niedzielski. Denný počet nových prípadov nákazy koronavírusom sa v súčasnosti pohybuje okolo 160.

Viac ako 80 percent infekcií je podľa ministra v dôsledku delta variantu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Niedzielski očakáva prudký nárast prípadov koncom augusta a v septembri. Obmedzenia najprv zavedú v regiónoch s najnižším počtom zaočkovaných ľudí.

Očkovanie a len očkovanie nás môže ochrániť pred scenárom, ktorý by znamenal návrat k situácii, akú sme mali minule,“ vyjadril sa minister spomínajúc na lockdown.

V 38-miliónovom Poľsku dosiaľ podali zhruba 34,6 milióna dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Plne zaočkovaných je 17,6 milióna ľudí. Poľská vakcinačná kampaň používa očkovacie látky od konzorcia Pfizer-BioNTech a firiem AstraZeneca, Moderna a Johnson & Johnson.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko si posvieti na regióny s nízkou zaočkovanosťou, plánuje v nich zaviesť obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

4. augusta 2021

Odporúčané články