Poľský prezident Duda sa stretol s Barackom Obamom

Andrzej Duda a Barack Obama spolu hovorili o nadchádzajúcom varšavskom summite NATO, situácii okolo ústavného súdu v Poľsku, ale aj o jadrových záležitostiach.VARŠAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda sa vo štvrtok večer stretol v Bielom dome s americkým prezidentom Barackom Obamom popri večeri, ktorú pre účastníkov globálneho summitu o jadrovej bezpečnosti vo Washingtone usporiadal Biely dom. Informovala o tom v piatok poľská tlačová agentúra PAP.

Duda a Obama spolu hovorili o nadchádzajúcom varšavskom summite NATO a situácii okolo ústavného súdu v Poľsku, uviedol poradca poľského prezidenta pre zahraničnú politiku Krzysztof Szczerski.

Szczerski poľským novinárom povedal, že „počas stretnutia v Bielom dome mal prezident Duda bilaterálny, osobný rozhovor s prezidentom Barackom Obamom“. Hovorili najmä o jadrových záležitostiach, ale aj o prípravách júlového summitu NATO vo Varšave a o ústavnom súde.

„Prezident Duda informoval prezidenta Obamu o najnovšom vývoji v Poľsku a o stretnutí politických strán, čo privítal s uspokojením, ako aj o možnostiach na politický kompromis vo veci zákona o ústavnom súde,“ citovala ho PAP.

Szczerski povedal, že on sám sa vo štvrtok večer zúčastnil na večeri na americkom ministerstve zahraničných vecí, kde hovoril so šéfom americkej diplomacie Johnom Kerrym a s jeho námestníčkou pre európske a euroázijské záležitosti Victoriou Nulandovou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články