Poprad má novú správnu radu, do augusta chce byť bez dlhov

O splatenie dlhu sa postaral prostredníctvom svojej firmy AquaCity podnikateľ Jan Telensky, ktorý je aj novým členom správnej rady a jedným z dvoch čestných prezidentov klubu.

POPRAD 1. júna (WebNoviny.sk) – Do konca júla bude HK Poprad bez dlhov a do novej hokejovej sezóny pôjde s čistým štítom. To je hlavný záver stredajšieho zhromaždenia delegátov HK ŠKP Poprad, o. z. v priestoroch AquaCity v Poprade.

O splatenie dlhu sa postaral prostredníctvom svojej firmy AquaCity podnikateľ Jan Telensky, ktorý je aj novým členom správnej rady a jedným z dvoch čestných prezidentov klubu. Konkrétne doteraz bolo splatených 650 000 eur, zvyšok dlžnej sumy príde na rad v najbližších dvoch mesiacoch. Ďalšími členmi správnej rady HK Poprad sa stali primátor Popradu Jozef Švagerko (zároveň druhý čestný prezident), dlhoročný hráč Arne Kroták, Richard Pichoňský (generálny riaditeľ AquaCity) a Štefan Bukovič, ktorý je zástupca rodičov.

Nový je aj predseda revíznej komisie – Pavol Antoš. Popradčana prijali zmeny stanov tak, aby boli v súlade s novým Zákonom o športe a tiež vytvárajú nový výbor hokejového klubu, ktorý bude mať na starosti športovú stránku. „Budú v ňom zástupca vedenia klubu, zástupca hráčov, zástupca rodičov, zástupca trénerov, zástupca fanúšikov, zástupca sponzorov a zástupca mesta,“ informoval výkonný riaditeľ popradského klubu Peter Žifčák.

Vedenie šiesteho tímu minulej tipsportligovej sezóny zatiaľ nekonkretizovalo veci týkajúce sa zloženia hráčskeho kádra a trénerského zloženia do novej sezóny. Učiniť tak chcú do konca júna, keď budú mať s hráčmi aj trénermi podpísané zmluvy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články