Populárny seriál Hra o tróny bude pokračovať siedmou sériou

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos.BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Populárny fantasy seriál Hra o tróny (2011) bude pokračovať siedmou sezónou. Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia televízie HBO, ktorá 24. apríla premiérovo odvysiela už šiestu sériu inšpirovanú knižnou ságou Georgea R. R. Martina. Koľko epizód bude mať pripravované pokračovanie, však neprezradili.

Ako informoval magazín The Hollywood Reporter, siedma séria by mohla byť predposlednou z populárneho projektu, pričom by spolu s finálnou ôsmou sezónou mali mať menej častí. Túto informáciu však zatiaľ žiaden oficiálny zdroj nepotvrdil.

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci.

Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky. Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016

Odporúčané články