Poslanci budú riešiť školstvo a zdravotníctvo

Zasadnutie iniciovalo 35 opozičných poslancov za KDH, Most-Híd, SaS a OĽaNO-NOVA. BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Hovoriť o problémoch v školstve a zdravotníctve by mali poslanci vo štvrtok počas 61. schôdze parlamentu. Zasadnutie iniciovalo 35 opozičných poslancov za KDH, Most-Híd, SaS a OĽaNO-NOVA. Opoziční zákonodarcovia navrhujú, aby na schôdzi národná rada prijala dve uznesenia. Prvé sa týka riešenia krízovej situácie v školstve a prijatia opatrení na dlhodobé a udržateľné zlepšenie školstva.

Zároveň žiadajú ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera, aby v rámci rozpravy o tomto bode programu podal komplexnú informáciu o konkrétnych krokoch vlády na zlepšenie situácie v školstve a o výsledkoch rokovania so zástupcami Iniciatívy slovenských učiteľov.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Opozícia rovnako žiada, aby sa parlament zaoberal situáciou v zdravotníctve. Poslanci navrhli prijať uznesenie k prijatiu opatrení na ochranu práv pacientov a na stabilizáciu postavenia zdravotných sestier a zdravotného systému ako celku so zameraním na zníženie zadlženia. Zároveň opoziční zákonodarcovia chcú od ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, aby v rámci rozpravy o tomto bode programu predložil komplexnú informáciu o stave dlhu v zdravotníctve a o opatreniach zameraných na jeho elimináciu.

Rovnako chcú informáciu o riešení prípadov, ako sú Klinika Kostka, teta Anka, pochybný nájom nového sídla Všeobecnej zdravotnej poisťovne, kauza piešťanské CT a o strategických zámeroch vlády v oblasti profesijného a sociálneho stabilizovania zdravotných sestier.

Odporúčame:

Pellegrini zvolal schôdzu k školstvu a zdravotníctvu

Nemocnice neposlúchli Fica, sestry žiadajú o pomoc Kisku

Učitelia prerušia štrajk, štafetu preberú vysoké školy

Štrajkujúci učitelia napísali otvorený list do Bruselu

Za desaťeurovú spájkovačku mali školy zaplatiť 117 eur

Lektor má od štátu dostávať 1600 eur za deň školenia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. februára 2016

Odporúčané články