Poslanec za Most-Híd zvažuje kandidatúru na župana, podporu mu ponúka KDH

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR za vládny Most-Híd Igor Janckulík zvažuje kandidatúru na post žilinského župana. S ponukou na kandidatúru ho oslovila neparlamentná strana – Kresťanskodemokratické hnutie. Ako povedal Janckulík v pondelok pre agentúru SITA, s ponukou kandidovať ho oslovil predseda KDH Alojz Hlina. „Nie je to rozhodnuté. Zatiaľ rokujeme,“ uviedol.

Odporúčame:
Marian Kotleba má ďalšieho súpera v župných voľbách

KDH rokuje o koalíciách pred regionálnymi voľbami s opozičnými stranami OĽaNO a SaS.

Ako minulý týždeň vyhlásili Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽaNO) po podpísaní dohody o spolupráci vo voľbách do VÚC, oba politické subjekty sú ochotné a pripravené s KDH aktívne o voľbách komunikovať.

Janckulík však zdôraznil, že ak by sa rozhodol pre kandidatúru, kandidoval by ako nezávislý kandidát. „Nezávislého kandidáta môže podporiť ktokoľvek,“ povedal s tým, že prechod z koalície do opozície neplánuje.

OĽaNO zatiaľ v Žilinskom kraji uvažovalo postaviť do jesenných regionálnych volieb vlastného kandidáta. Má ním byť poslankyňa NR SR Erika Jurinová.

Viac k témam: Igor Janckulík, Igor Matovič, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Most-Híd, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita, župné voľby, Župné voľby VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec za Most-Híd zvažuje kandidatúru na župana, podporu mu ponúka KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2017

Odporúčané články