Posledný víkend jarných prázdnin ponúka množstvo aktivít

BRATISLAVA 26. februára 2016 (WBN/PR) – V bratislavskom kraji sa jarné prázdniny pomaly končia, ale podujatí, kam deti ešte možno zobrať, je stále dosť. Aj víkendové počasie má byť viac ako priaznivé a tak deti ako aj ich rodičia si môžu v bratislavskom regióne vychutnať ešte veľa kultúrnych, náučných a športových podujatí.

„Bratislavský región má krásnu prírodu, atraktívne prostredie, pamiatky a rôzne podujatia. Pozitívne je, že záujem o toto všetko rastie nielen u zahraničných turistov, ale aj u domácich. Nielen oni sami chcú spoznávať domáce bohatstvo, ale vedú k tomu aj svoje deti,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.

Počas víkendu sa môžete na náučnom chodníkuv Zámockom parku v Pezinku bližšie zoznámiť s názvami rastlín a živočíchov, ale v jeho areáli si môžete pozrieť aj voľne pohybujúce sa pávy. Tradície malokarpatského regiónu zase predstaví Malokarpatské múzeum v Pezinku, kde stále prebieha výstavaDO ZBRANE! BITKY A BOJISKÁ BRATISLAVSKÉHO KRAJA. Ide oprierez dejinami vojenstva od najstarších čias do konca 2.svetovej vojny. Prechádzku spojenú s históriou ponúka zrúcanina Biely Kameň, či lesík nad Svätým Jurom so svojimi pozostatkami gotického hradu. Nezabudnuteľným zážitkom môže byť Tigria farma v Kostolnej, ktorá každý deň od 12:00 do 16:00 predstavuje oázu Sibírskeho Tigra. Na turistický či cyklistický výlet Vás odvezie lanovka zo Železnej studničky na Kamzík. Premáva od štvrtka do nedele od 10:00 do 18:00. Na Železnej studničke nájdete aj dve umelé jazerá a športový areál.

Nádherný výhľad, v prípade pekného počasia, si môžete vychutnať z pieskového vrchu Sandberg na Devínskej Kobyle. Pýši sa aj žraločími zubami či lastúrnikmi z mora, len ich treba nájsť.

Prírodu, zvieratá a podujatia nájdete v Zoologickej záhrade, ktorá je v mesiaci február otvorená od 10:00 do 15:25.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2016

Odporúčané články