Pospíšil bodoval aj bodyčekoval, jeho tvrdosť pocítil aj kapitán Ottawy Brady Tkachuk (video)

10.1.2024 (SITA.sk) – Slovenský hokejista Martin Pospíšil momentálne prežíva vydarené obdobie v NHL. Jeho tím Calgary vyhral nad Ottawou 6:3 a slovenský krídelník k tomu prispel jednou asistenciou, dvomi plusovými bodmi a až siedmimi bodyčekmi. Bolo to najviac zo všetkých hráčov na ľade.

Ukážkovo ho poslal na ľad

Jeden z jeho tvrdých „hitov“ pocítil aj kapitán a tvrdý muž Ottawy Brady Tkachuk, na ktorého si Pospíšil počkal v strede ľadovej plochy približne osem a pol minúty pred koncom tretej tretiny a ukážkovo ho poslal na ľad. Nahnevaný Tkachuk sa pri nadchádzajúcom striedaní zastavil pri striedačke Calgary, aby aspoň slovne vrátil slovenskému súperovi nečakaný „hit„.

Dvadsaťštyriročný Pospíšil bodoval v treťom zápase po sebe a dostal sa na hranicu 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií. Rovnako má v celej sezóne na konte 10 plusových bodov. V kanadskom bodovaní Slovákov sú pred ním len 14-bodoví útočníci Juraj Slafkovský a Tomáš Tatar.

Z víťazstva sa tešil aj Tatar

Vo víťaznom zápase proti Ottawe nastúpil v drese Calgary aj Adam Ružička, ako center štvrtého útoku odohral 9:21 min a pripísal si jednu strelu a mínusku.

Z víťazstva sa v utorok tešil aj Tomáš Tatar v drese Seattlu, hoci nebodoval. Jeho tím vyhral siedmykrát v rade, keď si poradil s Buffalom na jeho ľade 5:2. Tatar odohral 14:33 min a zápas ukončil s dvomi strelami na bránku a pluskou.

Do diania sa vrátil obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay doma otočila nepriaznivý vývoj zápasu proti Los Angeles z 0:2 na 3:2 po predĺžení. Černák odohral viac než 19 a pol minúty a pripísal si 5 bodyčekov, zblokovanú strelu a plusový bod.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Pospíšil bodoval aj bodyčekoval, jeho tvrdosť pocítil aj kapitán Ottawy Brady Tkachuk (video) © SITA Všetky práva vyhradené.