Prahu zaliala voda, počas hodiny napršalo 30 milimetrov

Napršalo aj do vnútorných priestorov obchodného centra Nový Smíchov pri stanici metra Anděl.Praha 31. mája (WebNoviny.sk) – Českú metropolu zasiahla v utorok popoludní silná búrka. Počas hodiny napršalo v Prahe až 30 milimetrov zrážok, ktoré zaplavili niektoré cestné tunely, najmä na Smíchove, čo vyvolalo dopravný chaos.

Zlíchovský tunel museli popoludní pre dopravu uzavrieť, v tuneli Mrázovka sa voda dostala do technického zázemia a obmedzenia sa nevyhli ani najnovšiemu tunelu Blanka z Tróje, kde museli čiastočne obmedziť premávku a vytvárali sa tam dlhé kolóny, informoval server Novinky.cz.

Odporúčame:

Intenzívny dážď zasiahol časti Francúzska, voda stúpa

Uviedol, že pražskí hasiči zasahovali pri 46 udalostiach. Hovorkyňa polície Andrea Zoulová povedala, že premávka v tuneloch bola obnovená až okolo 18. hodiny.

Napršalo aj do vnútorných priestorov obchodného centra Nový Smíchov pri stanici metra Anděl, ktoré museli čiastočne uzavrieť, keďže voda prenikla do elektrorozvodov. Pražská zoologická záhrada prežila búrku bez väčších problémov, citoval spravodajský portál iDNES.cz hovorkyňu Janu Myslivečkovú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články