Pre dážď zasahovali hasiči najviac v Nitrianskom kraji

Silný vietor odtrhol aj reklamnú tabuľu na výjazde z rýchlostnej cesty R1 na severnom obchvate.BRATISLAVA 1.augusta (WebNoviny.sk) – Viac ako 500 profesionálnych a dobrovoľných hasičov malo počas nedeľňajšieho dňa a dnešnej noci pre silné búrky a dážď vyše 365 výjazdov. Najhoršia situácia bola v Nitrianskom kraji, kde zasahovali až pri 270 udalostiach.

Ako informovala hovorkyňa HaZZ Zuzana Farkasová, išlo najmä o odčerpávanie vody z pivničných priestorov budov a rodinných domov, odstraňovali naklonené a spadnuté stromy na chodníkoch a cestách, autách či elektrických vedeniach. Silný vietor odtrhol aj reklamnú tabuľu na výjazde z rýchlostnej cesty R1 na severnom obchvate.

V Trnavskom kraji zasahovali 37-krát, v Bratislavskom 16, v Banskobystrickom mali hasiči 16 výjazdov, v Trenčianskom boli vyslaní k 14 zásahom. V týchto prípadoch odstraňovali popadané stromy a konáre a odčerpávali vodu zo zatopených miest. Na východe Slovenska bola situácia miernejšia. V Prešovskom aj Košickom kraji zasahovali hasiči v súvislosti s búrkou po šesťkrát.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články