Pre príchod Jaguara otvorí Nitra tri škôlky pre 400 detí

Ďalším plánovaným opatrením v súvislosti s investíciou Jaguara bude zvýšenie bezpečnosti v mestskej časti Dražovce, ktorá sa dotýka priemyselného parku.
NITRA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Spolu 400 nových miest pre deti v materských školách vytvorí mesto Nitra do roku 2018. Počíta s tým zmluva, ktorú uzavrela automobilka Jaguar Land Rover so štátom. „Na zmluve medzi Jaguar Land Roverom a štátom je podpísané aj mesto Nitra, budeme participovať na niektorých veciach, ktoré sa dotýkajú tejto investície. Máme vytvoriť 400 miest pre predškolskú výchovu,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Podľa neho vzniknú v Nitre tri nové škôlky do roku 2018, vtedy by mal Jaguar začať vyrábať. Jednu zriadi štát v priemyselnom parku, druhú chce vytvoriť mesto s pomocou eurofondov v areáli bývalých kasární a tretiu z vlastných zdrojov v budove bývalého Krajského stavebného úradu v Nitre na Lomnickej ulici. Okrem toho má mesto aj priestor na rozšírenie kapacity existujúcich škôlok, dodal Dvonč.

Ďalším plánovaným opatrením v súvislosti s investíciou Jaguara bude zvýšenie bezpečnosti v mestskej časti Dražovce, ktorá sa dotýka priemyselného parku a bývajú tu aj neprispôsobiví občania. Mesto zvažuje, že tu zriadi pracovisko mestskej polície. V priemyselnom parku má vzniknúť tzv. peoplecentrum, kde bude okrem materskej školy so štyrmi triedami aj reštaurácia a ďalšie zázemie pre celý priemyselný park. „Podieľať sa budeme aj na spravovaní komunikácií po dokončení investície, čo samozrejme vyžaduje určité náklady, ktoré pýtame od štátu, aby sme mohli tieto práce zabezpečiť nielen v priemyselnej zóne, ale aj v celom meste,“ hovorí primátor.

Dvonč predpokladá, že investícia sa dotkne aj bytovej výstavby, i keď zatiaľ nevie, v akom rozsahu sa bude na nej podieľať mesto. „Pripravujeme podklady pre Štátny fond rozvoja bývania a určite vytvoríme priestor pre súkromných investorov na výstavbu bytov. Budeme musieť stabilizovať v Nitre mladých ľudí, ktorí budú vychádzať z takých odborov, ktoré budú pre Jaguar dôležité,“ podotkol Dvonč.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články