Premiér Conte oznámil, že aj Taliansko má problém s migračným paktom OSN

394703_giuseppe conte 676x451.jpg

RÍM 28. novembra (WebNoviny.sk) – Taliansko sa v stredu stalo ďalšou krajinou, ktorá oznámila, že má problém podporiť Globálny pakt OSN o migrácii.

Ako vyhlásil taliansky premiér Giuseppe Conte, o tom, či sa krajina k paktu pripojí, alebo nie, musí najprv rozhodnúť taliansky parlament.

Výsledok sa však zdá byť vopred jasný a hlasovanie v talianskom parlamente bude zrejme len formalitou, keďže väčšinu v ňom majú strany, ktoré si postavili svoj imidž na odmietaní imigrácie. Migračný pakt už doteraz odmietli okrem iných Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Spojené štáty či Austrália.

Globálny rámec pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu, ktorý nemá byť právne záväzný, vypracovala OSN v júli tohto roku. Formálne ho majú schváliť na medzivládnej konferencii, ktorá bude 10. a 11. decembra v marockom Marrákeši.

Viac k témam: Giuseppe Conte, migrácia, migranti, OSN Organizácia spojených národov, pakt o migrácii OSN, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Conte oznámil, že aj Taliansko má problém s migračným paktom OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články