Premiér Fico je na prvej zahraničnej ceste od hospitalizácie

Podľa premiéra Roberta Fica budú slovenské predsedníctvo v Rade EÚ ovplyvňovať aj vonkajšie okolnosti, napríklad britské referendum o brexite.BRUSEL 1. júna (WebNoviny.sk) – Slovensko chce byť krajinou, ktorá bude významne prispievať ku kompromisným rozhodnutiam počas nášho predsedníctva v Rade Európskej únie (SK PRES).

Na stretnutí s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom to dnes uviedol predseda vlády Robert Fico. Členovia vlády sú v stredu – mesiac pred začiatkom predsedníctva, na stretnutí s kolégiom komisárov Európskej komisie v Bruseli. Premiér má na programe aj bilaterálne stretnutie s predsedom Komisie Jeanom Claudom Junckerom.

Odporúčame:

Opozícia vyzýva Fica, aby sa vysťahoval z domu Bašternáka

„Uvedomujeme si, že sú tu vonkajšie okolnosti, ktoré budú významne ovplyvňovať naše predsedníctvo. Je to predovšetkým referendum vo Veľkej Británii, ale potom aj závery summitu, ktorý bude v poslednom júnovom týždni,“ povedal Fico pred začiatkom stretnutia.

Tieto udalosti sú podľa neho aj dôvodom, prečo vláda schváli program predsedníctva tesne pred jeho začiatkom, teda 30. júna. „Chcem zopakovať, že je to pre Slovensko obrovská príležitosť,“ dodal Fico s tým, že Slovensko je pred predsedníctvom naladené optimisticky a konštruktívne. „Keďže máme za partnerov vynikajúcich ľudí, ako je pán Tusk alebo Juncker, verím, že to zvládneme bez akýchkoľvek ťažkostí,“ uzavrel Fico.

Ako sa vyjadril šéf Európskej rady Donald Tusk, Slovensko predsedníctvo preberá v „ťažkých časoch pre Európsku úniu“. Verí však, že si s tým poradíme. Členovia vlády sú v stredu v Bruseli na stretnutí s kolégiom komisárov Európskej komisie. Hlavnou témou ich diskusií je predsedníctvo. Delegáciu vedie predseda vlády Robert Fico. Ide o jeho prvú zahraničnú cestu od aprílovej hospitalizácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články