Prezident Juventusu dostal ročný zákaz činnosti a pokutu

353334_andrea agnelli 640x420.jpg

TURÍN 25. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Juventusu Turín Andrea Agnelli dostal ročný dištanc vo funkcii od Talianskej futbalovej federácie za to, že sa podieľal na predaji lístkov tvrdému jadru ultra fanúšikov klubu. Zároveň musí zaplatiť podľa www.football-italia.net pokutu 300-tisíc eur.

Bez prítomnosti divákov

Verdikt prišiel po tom, ako prokurátor Giuseppe Pecoraro žiadal radu Talianskej futbalovej federácie (FIGC) o dva a pol ročný dištanc pre patróna Juventusu a pokutu 50-tisíc eur. Prokurátor sa zároveň zasadzoval za to, aby klub odohral dva zápasy bez prítomnosti divákov a jeden s prázdnym sektorom Južnej tribúny (Curva Sud). Takéto tresty udelené neboli.

Odporúčame:
Video: Inter so Škriniarom tesne zdolal Janov, AC Miláno nestačilo na Sampdoriu (aktualizované)

Agnelli údajne povolil predaj vstupeniek a sezónnych permanentiek nad povolený limit. Uvedené obvinenia sú porušením športovej integrity a povolených vzťahov s fanúšikmi. Niektorí prívrženci z tohto sektora sú spájaní so stykmi s organizovaným zločinom.

Napojený na zločineckú organizáciu

Šéf turínskeho klubu priznal, že sa viackrát stretol s Roccom Dominellom, „ultra“ priaznivcom napojeným na kalábrijskú zločineckú organizáciu ‚Ndrangheta´, ktorého súd koncom júna poslal na takmer osem rokov do väzenia. Dodal však, že stretnutia prebiehali na oficiálnych akciách za prítomnosti veľkého počtu fanúšikov a nikdy nechcel vykonávať nezákonnú činnosť.

Agnelliho zvolili pred tromi týždňami na čelo Európskej asociácie futbalových klubov (ECA) .

Viac k témam: Andrea Agnelli, futbal, Juventus Turín
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Juventusu dostal ročný zákaz činnosti a pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články