Prezident Kiska označil Kotlebu za fašistu

Slovenský prezident Andrej Kiska sa počas návštevy Krupiny dotkol aj výsledkov parlamentných volieb.KRUPINA 7. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska vo štvrtok navštívil Krupinu. Vo vyhlásení, ktoré poskytol novinárom po stretnutí so zástupcami mesta, sa dotkol aj výsledkov volieb, v ktorých práve v tomto regióne získala značnú podporu Ľudová strana Naše Slovensko. Mariana Kotlebu označil za fašistu.

„Okrem toho, že pochoduje v uniforme s fakľou a prehlasuje, že SNP je najsmutnejšia udalosť našich dejín, hovorí, že skoro 60-tisíc Židov, ktorí boli počas slovenského štátu odvlečení a nevrátili sa, zahynuli, že to nie je problém nášho národa, lebo nie sme židovský národ, ale slovenský. Kotleba je fašista,“ uviedol vo vyhlásení.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Ďalej povedal, že bude presadzovať, aby sa do politiky nedostávali extrémistické skupiny a aby sa z nich nestávali normálni politickí partneri. Zakázanie takýchto strán však nepovažuje za riešenie. Upozorňuje, že výsledky volieb ukazujú, že ľudia sa začínajú búriť proti nefungujúcemu štátu. Každý politik musí pochopiť, že štát je tu pre ľudí. „V prvom rade musíme vytvoriť fungujúci štát, aby ľudia nevolili extrémistické sily,“ povedal prezident Kiska.

Prezident na stretnutí so zástupcami magistrátu hovoril aj o problémoch, ktoré Krupinu trápia. Jedným z pálčivých problémov je dopravná situácia. „V dnešných časoch nie je možné, aby priamo cez okresné mesto prechádzal hlavný medzinárodný ťah, aby sa tu denne, v noci valili desiatky kamiónov,“ uviedol. Ďalšou krízovou oblasťou je zdravotnícka starostlivosť. „Je zarážajúce, že keď sa potrebujete dostať z Krupiny do Zvolena na vyšetrenie k odbornému lekárovi, trvá to niekedy aj šesť mesiacov,“ skonštatoval.

Andrej Kiska zavítal predpoludním aj medzi študentov Gymnázia Andreja Sládkoviča a Strednej odbornej školy obchodu a služieb a navštívil aj drevársky závod Davos trade-logistic. Popoludní sa hlava štátu stretla s obyvateľmi obcí Sebechleby a Litava.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články