Prezident Kiska si prevzal ocenenie Pečať európskeho lídra

Andrej Kiska v Mostare potvrdil pokračovanie podpory Slovenska integračným ambíciám Bosny a Hercegoviny.BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa v pondelok v Mostare v Bosne a Hercegovine zúčastnil na jubilejnom 15. odovzdávaní cien Večernjakov pečat. Andrej Kiska si na slávnostnej ceremónii prevzal ocenenie „Pečať európskeho lídra“ za podporu Slovenskej republiky Bosne a Hercegovine na jej ceste do Európskej únie. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového odboru Kancelárie prezidenta.

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Andrej Kiska navštívil košický Luník IX

Prezident Kiska označil Kotlebu za fašistu

Pán Kiska je pre nás nikto, vracajú úder kotlebovci

Vo svojom príhovore prezident vyzdvihol význam dialógu, reforiem, porozumenia a solidarity, bez ktorých nie je možný rozvoj žiadneho štátu. Potvrdil tiež pokračovanie podpory Slovenska integračným ambíciám Bosny a Hercegoviny. „Je dôležité mať priateľov a podporovateľov, ktorí za vami stoja, ktorí vám pomôžu prekonať problémy a pády, ktorí vás povzbudia, aby ste sa nevzdávali. Nie ste sami a nikdy nebudete, pokým si budete podporu vážiť,“ povedal prezident Kiska na slávnostnej ceremónii v Mostare. „Múdri ľudia v minulosti vedeli, že ak chcete prekročiť rieku, postavíte most. V problémových vodách dnešného sveta mosty stále potrebujeme,“ dodal prezident.

V rámci návštevy krajiny sa Andrej Kiska stretol aj s členmi Predsedníctva Bosny a Hercegoviny, s chorvátskou prezidentkou Kolindou Grabar Kitarović a s prezidentom Čiernej Hory Filipom Vujanovićom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články