Prezident Kiska udelil milosť mužovi, ktorý trpí nevyliečiteľným ochorením

370622_andrej kiska 2 676x451.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska udelil vo štvrtok individuálnu milosť 79-ročnému mužovi, ktorý trpí nevyliečiteľným onkologickým ochorením.

Ako agentúru SITA informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan, prezident odpustil odsúdenému dva nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní 10 mesiacov a 16 mesiacov, ktoré mu právoplatne uložil súd za opakované spáchanie prečinu krádeže – neoprávnené odbery elektrickej energie.

„Podľa správy o zdravotnom stave odsúdeného je jeho život v bezprostrednom ohrození a nie je predpoklad na zlepšenie onkologického ochorenia, ani na dlhodobé udržanie ochorenia v súčasnom štádiu a rozsahu. Výkon trestov odňatia slobody by bol vzhľadom na vážny zdravotný stav a vysoký vek odsúdeného značne komplikovaný,“ uvádza tlačová správa.

Andrej Kiska pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol tiež na skutočnosť, že odsúdený muž pred spáchaním uvedených skutkov viedol takmer 30 rokov bezúhonný život, v súčasnosti proti nemu nie je vedené žiadne trestné stíhanie a ani priestupkové konanie. Prezident pri udeľovaní milosti postupoval podľa Ústavy Slovenskej republiky a Trestného poriadku.

Viac k témam: Andrej Kiska, milosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska udelil milosť mužovi, ktorý trpí nevyliečiteľným ochorením © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články