Pri Písku havaroval autobus so 48 deťmi, prevrátil sa nabok

Autobus išiel z letného tábora v obci Skočice v okrese Strakonice a viezol deti na výlet.PRAHA 14. júla (WebNoviny.sk) – Vážna dopravná nehoda sa stala vo štvrtok dopoludnia pri juhočeskom meste Písek na hlavnej ceste smerom do Českých Budějovíc. Havaroval tam autobus so 48 školopovinnými deťmi, ktoré viezol z letného tábora na výlet. Približne 20 detským pasažierom museli záchranári ošetriť ľahké zranenia, informoval český spravodajský portál iDNES.cz.

Na ceste sa nachádzalo veľké množstvo vody, do ktorej autobus vošiel a vodič stratil kontrolu nad riadením. Vozidlo skončilo mimo cesty v priekope, kde sa prevrátilo nabok. Autobus išiel z tábora v obci Skočice v okrese Strakonice. Ešte pred 11.00 h všetkých zranených ošetrili a rozviezli do nemocníc v Písku, Tábore, Strakoniciach a Prachaticiach.

Niektoré deti boli krátko po nehode v šoku a nechceli nastúpiť do náhradného autobusu, a tak na mieste pomáhal aj člen posttraumatického tímu. „Pripravili sme preto menší transportér, ktorý by deti previezol naspäť do tábora alebo na výlet,“ uviedla hovorkyňa juhočeských hasičov Vendula Matějů.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016

Odporúčané články