BMW so štátnym tajomníkom Eštokom bolo účastníkom nehody, cesta bola hodiny uzavretá (foto)

522678_434844954_843378834498866_8167236541330431160_n 676x450.jpg

3.4.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 3. apríla, 13:39

Pri nehode troch áut v okrese Košice-okolie sa zranilo osem ľudí. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v utorok (2. apríla) vo večerných hodinách medzi Košickým Klečenovom na obcou Svinica.

Ako uviedla polícia, podľa doterajších zistení vodič vozidla značky BMW zrejme neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nesprávne predchádzal iné vozidlo, narazil prednou časťou svojho vozidla do ľavej prednej časti vozidla zn. Škoda Superb, ktoré v tom čase jeho vodič viedol v smere od obce Svinica na obec Košický Klečenov,“ uvádza polícia s tým, že rovnako narazil i do vozidla značky VW Golf, ktoré smerovalo z Košického Klečenova do Svinice.

Rôzne predpokladané doby liečby

Všetky tri vozidlá, v ktorých sa celkovo nachádzalo osem osôb, skončili následne mimo cesty.

„Štyri osoby sa nachádzali vo vozidle zn. VW, z nich, podľa predbežnej lekárskej správy, tri osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do 7 dní a jedna osoba zranenia, ktoré si predbežne vyžiadajú viac ako 42-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti,“ priblížili policajti.

Doplnili, že vo vozidle Škoda sa zranila jedna osoba, pričom jej zranenia by si podľa predbežnej lekárskej správy mali vyžiadať predpokladanú dobu liečenia a práceneschopnosti prinajmenšom tri mesiace.

„Tri osoby nachádzajúce sa vo vozidle zn. BMW pri dopravnej nehody utrpeli ľahké zranenia s predpokladanou dĺžkou liečenia do 7 dní,“ dodáva polícia.

Negatívne výsledky dychových skúšok

Vodičov po nehode policajti podrobili dychovým skúškam na alkohol, všetky sa skončili s negatívnym výsledkom. Počas dokumentovania nehody bol úsek obojsmerne neprejazdný, polícia autá odkláňala cez obec Slanec. Úsek sa podarilo úplne sprejazdniť po temer siedmich hodinách.

„Vec si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie, ktorý v súvislosti s touto dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ uzatvára polícia s tým, že miera zavinenia dopravnej nehody bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Tajomník sa vracal z rokovania

Ako agentúre SITA potvrdilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, vo vozidle značky BMW sa v čase nehody nachádzal štátny tajomník rezortu diplomacie Marek Eštok. Rezort tiež uviedol, že okrem neho sa v aute nachádzali ďalšie dve osoby.

Štátny tajomník sa vracal z pracovného rokovania na MsÚ v Michalovciach. „Motorové vozidlo BMW je vo vlastníctve MZVEZ SR,“ potvrdil trezort diplomacie a dodal, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžu poskytnúť bližšie informácie.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Štátny tajomník
Zdroj: SITA.sk – BMW so štátnym tajomníkom Eštokom bolo účastníkom nehody, cesta bola hodiny uzavretá (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

3. apríla 2024

Odporúčané články