Pri útoku na rušnom trhu v Bagdade zahynulo 28 ľudí

Bombové útoky prišli niekoľko hodín po tom, ako iracké bezpečnostné sily odrazili útok militantov IS na bagdadské predmestie Abú Ghrajb.Bagdad 28. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej 28 ľudí zahynulo dnes pri samovražednom útoku, ku ktorému došlo na rušnom trhu vo východnej časti irackej metropoly Bagdad. S odvolaním sa miestne médiá o tom informovala agentúra DPA.

Pri útoku v prevažne šiitskej štvrti Sadr City utrpelo ďalších 62 ľudí zranenia, uviedla iracká televízia as-Sumaríja. Policajný predstaviteľ podľa nej informoval, že útočník na motocykli odpálil nálož na trhu pred stánkami s mobilnými telefónmi.

Policajné zdroje agentúr Reuters a AP uviedli, že útočníci na trhu boli dvaja. Druhý, tiež na motocykli, sa odpálil krátko po prvom výbuchu, keď sa na mieste zhromaždil dav ľudí. Polícia lokalitu uzavrela, aby zabránila ďalším útokom.

K explózii došlo aj v meste Mahmudíja južne od Bagdadu, kde zahynuli traja nakupujúci a desať ďalších utrpelo zranenia, uviedol policajný zdroj. Dodal, že štyri obete na životoch si vyžiadal iný bombový útok vo štvrti ad-Dura v južnom Bagdade.

K zodpovednosti sa zatiaľ nikto neprihlásil, nesú však známky teroristickej skupiny Islamský štát (IS), ktorá ovláda veľké oblasti v severnom a západnom Iraku a útočí na vládne sily, civilistov a najmä šiitov, píše AP.

Bombové útoky prišli niekoľko hodín po tom, ako iracké bezpečnostné sily odrazili útok militantov IS na bagdadské západné predmestie Abú Ghrajb. Traja samovražední atentátnici tam podľa polície odpálili nálože vo svojich automobiloch pri kasárňach, zatiaľ čo ďalší útočníci spustili streľbu. O život prišlo najmenej 12 príslušníkov vládnych a polovojenských bezpečnostných síl, zranenia utrpelo 35 ďalších.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2016

Odporúčané články