Proti islamistom v Bratislave protestovalo vyše sto ľudí

Je najvyšší čas postaviť sa proti svojvôli politikov, ktorí dopustili násilnú a nelegálnu islamizáciu národných európskych štátov, vraví Ján Pavliš.

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Niečo vyše stovky ľudí dnes protestovalo na Námestí SNP v Bratislave proti islamizácii Európy. Protest organizovalo hnutie Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia podľa jedného z rečníkov Martina Bavolára sa obdobné zhromaždenia dnes konajú v 17 európskych štátoch a Austrálii. „Islamisti predstavujú vážnu hrozbu pre Európu, nechceme islamskú totalitu,“ povedal z tribúny Bavolár.

Slovensko je podľa neho v zlom stave, ako príklad spomenul prehnité súdnictvo či zdravotníctvo v troskách, na druhej strane Švédsko, Francúzsko, Taliansko či Nemecko čelia násiliu islamistov. „Chcete, aby toto bolo aj na Slovensku? Aby Slovensko pomáhalo materiálne islamistom, nie vlastným občanom?“ pýtal sa zhromaždených.

Líder hnutia Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia Ján Pavliš vyzdvihol, že bežní Európania sa dnes dokázali spojiť za záujmy národných štátov a tradičných hodnôt. Podľa Pavliša je najvyšší čas postaviť sa proti svojvôli politikov, ktorí dopustili násilnú a nelegálnu islamizáciu národných európskych štátov.

Hanba vám, politici, hanba NATO,“ konštatoval Pavliš s tým, že krajiny aliancie vedú dobyvačné vojny v Afrike a na Blízkom východe, ich výsledkom sú milióny ľudí vo vyhnanstve a bez domova. „Hanba kancelárke Merkelovej, hanba kolaborantom,“ dodal Pavliš. „Títo ľudia predstavujú vážnu hrozbu pre slobodu a bezpečnosť Európy,“ vyslovil sa na adresu migrantov. Ľuďom v núdzi podľa Pavliša treba pomôcť, neznamená to však, že by Európa mala neobmedzene prijímať utečencov z celého sveta. „Nie sme xenofóbni, len sa obávame o budúcnosť svojej krajiny. Nechceme, aby nám cudzinci diktovali a my sme sa im museli prispôsobiť. Páchajú násilné a majetkové trestné činy. My sme tu doma,“ uzavrel Pavliš.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2016

Odporúčané články