Prvé zlato v Riu získala Trasherová, utvorila aj rekord

Súťaž vo vzduchovej puške na 40 výstrelov mala prekvapujúcu víťazku.RIO DE JANEIRO 6. augusta (WebNoviny.sk) – Prvú zlatú medailu na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiru zavesia na krk americkej strelkyni Virginii Trasherovej. Iba 19-ročná newyorská rodáčka ovládla súťaž vo vzduchovej puške na 40 výstrelov a výkonom 208 bodov vo finále utvorila olympijský rekord. Za americkým prekvapením skončili na ďalších dvoch medailových pozíciách Číňanky Tu Li a obhajkyňa zlata z Londýna Ji S‘-ling. Tu Li utvorila v kvalifikácii olympijský rekord výkonom 420,7.

„V detstve som začína s krasokorčuľovaním, strieľať som začala pred strednou školou, ale o účasti na olympijských hrách som nikdy nepremýšľala. V olympijských pretekoch som sa koncentrovala na čo najlepší výkon. Tušila som, že finále by som mohla dosiahnuť, ale na viac som nemyslela. Keď som sa vo finále dostala na čelo pretekov, na chvíľku som začala uvažovať nad víťazstvom, ale rýchlo som sa naspäť skoncentrovala na svoj výkon. To bolo rozhodujúce. Toto zlato je čerešnička na torte môjho leta, ktoré som mala vyplnené samými súťažami,“ uviedla víťazná Američanka podľa BBC aj podľa oficiálneho mediálneho informačného centra OH 2016.

Pridala aj zaujímavosť z nedávnej minulosti. „Na americkú kvalifikáciu som ani nešla s úmyslom vybojovať si účasť v Riu, chcela som zastrieľať čo najlepšie,“ dodala Thrasherová.

Výsledky sobotňajšej súťaže vo vzduchovej puške žien na 40 výstrelov:

ženy: 1. Virginia Thrasherová (USA) 208,0 b. – fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 416,3), 2. Tu Li 207,0 (420,7 – olymp. rekord), 3. Ji S‘-ling (obe Čína) 185,4 (415,9)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. augusta 2016

Odporúčané články