Prvých pozitívnych ľudí na koronavírus majú už aj Marshallove ostrovy, dvojicu ihneď izolovali

451202_virus_outbreak_italy_army_69862 74927178920847c989d3e129ce17fff5 676x451.jpg

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Marshallove ostrovy, ktoré boli jedným z posledných miest na svete nezasiahnutých pandémiou koronavírusu, hlásia prvých dvoch pozitívne testovaných. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ihneď ich izolovali

Vláda odľahlého ostrovného štátu v Tichom oceáne informovala, že v utorok mali pozitívne testy na koronavírus dvaja pracovníci americkej základne, ktorí pricestovali z Havaja. Dvojica podľa nich prišla armádnym letom a po prílete bola izolovaná od širšej populácie. Ani jeden z nich nemá symptómy.

Viac o téme: Koronavírus

Úrady pritom zdôraznili, že prípady zachytili na hraniciach, zatiaľ čo boli 35-ročná žena a 46-ročný muž v karanténe a nepredstavujú preto nebezpečenstvo prenosu. Platné bezpečnostné opatrenia zabezpečili, že sa nedostali do kontaktu s komunitou, uviedli.

Hranice zatvorili medzi prvými

Marshallove ostrovy v marci uzavreli hranice, aby zabránili prenosu vírusu na svoje územie. V júni obmedzenia čiastočne uvoľnili, pričom povolili vstup prevažne len zamestnancom americkej základne, aj to s podmienkou trojtýždňovej karantény na základni.

Väčšina ostrovných štátov v Tichom oceáne uzavrela hranice už v počiatočných fázach pandémie v obave, že ich zdravotnícke systémy si nedokážu poradiť s epidémiou. Predpokladá sa pritom, že Kiribati, Mikronézia, Nauru, Palau, Samoa, Tonga, Tuvalu a Vanuatu sú stále bez výskytu vírusu.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvých pozitívnych ľudí na koronavírus majú už aj Marshallove ostrovy, dvojicu ihneď izolovali © SITA Všetky práva vyhradené.

29. októbra 2020

Odporúčané články